Rémület

Rémület

Fright
Videók

Amanda gyerekfelügyeletet vállal egy tehetős családnál, amíg az anya és új férje elmennek szórakozni. Helen volt férje azonban pszichopata sorozatgyilkos, és, miután megszökött az elmegyógyintézetből, a házuknál köt ki, ahol terrorizálni kezdi az ott… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1971.09.18.

2019.04.02 Filmbarbár

Csalódás

Sajnos elég gyenge film, főleg mai szemmel nézve, én többet vártam előzetesen ettől az alkotástól. Noha az alapötletben nincs semmi extra (a bébiszitter rémül halálra), sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. (És egyébként akár a 8 évvel később... Teljes kritika

1976-ban a filmnek megszületett egy norvég feldolgozása Angst címmel.Szerző: Filmbarbár

Honor Blackman annak a Maurice Kaufmannnak volt a felesége, aki ebben a filmben a felügyelőt játszotta.Szerző: Filmbarbár

A horrorfilmek rajongói általában ezt tekintik az első olyan alkotásnak, amely a magányos bébiszittert terrorizáló pszichopata témájára épül.Szerző: Filmbarbár

Honor Blackman azt nyilatkozta egy interjúban, hogy attól tartott, a gyerekre káros hatással lesz az erőszakos jelenetek forgatásában való részvétel.Szerző: Filmbarbár

A Tarát alakító kisfiú a valóságban a film rendezőjének, Peter Collinsonnak a fia volt.Szerző: Filmbarbár

Cromo
2015