Cliffhanger - Függő játszma

Cliffhanger
Ralph Waite
Janine Turner
Sylvester Stallone

Gabriel „Gabe” Walker (Sylvester Stallone) gyakorlott sziklamászó és életmentő, aki menyasszonyával éli békés életét. Minden egy csapásra megváltozik, amikor egyik barátja egy közös mászás során életét veszti. A férfi magát okolja, s éppen ez miatt mászni sem képes többé. Hogy felejteni tudjon,… Több

Rendező: Renny Harlin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1993.07.16.

Cliffhanger 2  (2025)

2024.02.20 Schumy1

Pazar helyszínen játszódó, remek akciókkal megspékelt film lett. Tetszett nagyon.

Stallone egyik legjobb mozija. Erre a filmre igazán büszke lehet. Persze ehhez John Lithgow is kellett mint aktuális főgonosz. Nagyon feszült és izgalmas akció-thriller.

2023.05.27 Erik Csok

Túlélés a hegyek között

Harminc évvel ezelőtt ezen a napon mutatták be a Cliffhanger - Függő játszma című filmet, ennek apropóján írok most róla. Nem most láttam már, de mikor megnéztem, nagyon bejött, és érdekes volt a története is. A 90-es évek egyik legjobb filmje, és Sylvester Stallone karrierjében is szerintem egy kiemelkedő darab. Izgalmas film, remek karakterekkel és egy remek gonosszal. A film kezdetekor pedig az a bizonyos dolog, ami bekövetkezik, egy feszültséggel teli jelenet. Egyszerűen király az egész, és talán A specialista után a kedvenc Stallone-filmem.

2015.05.04 ZeroHero

Ez tipikusan az a film, ami még ma is megállja a helyét. Mondjuk azt nem tudom, hogyha ma készítenék, akkor ugyanennyire erőszakos lenne-e (valószínűleg nem), de nem is ez alényeg, hanem az, hogy ez azon kevés '90-es évekbeli akciófilmek egyike, ami felett nem járt el az idő.

2024.01.27 Lóri Ádámcsik

90-es évekbeli klasszikus

Ezt is vehetjük a régi klasszikus akciófilmek közé. Tipikus rosszfiúk-jófiú párharc. Jó akciójelenetek, jó beszólások. És a CGI még sehol sem volt. A film nagy részét igazi helyszíneken forgatták! Ez meg is látszik, és jót tesz a filmnek! Ajánlani tudom csak!

Qualen szerepére David Bowie is szóba került. Christopher Walkennel szerződést is kötöttek, de 1 héttel a forgatás megkezdése előtt kiszállt a filmből, végül így került John Lithgow-hoz a szerep.Szerző: stevepisti

A filmnek készült egy rendezői változata, amit csak a tesztközönségnek vetítettek le, de a rossz fogadtatás miatt ezt meg kellett vágni; ez a vágott verzió került később moziba.Szerző: stevepisti

65 millió dollárba került a film, ami több mint 250 milliót hozott világszerte.Szerző: LionelMessi10

Harlin és Stallone első közös filmje.Szerző: HE7EDIK

(2016. 02. 08.)
Smoking Barrles: Cliffhanger
Nem zseniális alkotás, de megvan benne az a bizonyos plusz, amely miatt nem tudjuk kiverni a buksinkból sok év múlva sem néhány jelenetét. Több