Furcsa pár

Furcsa pár

The Odd Couple
dulkap

Oscar és Félix elvált férfiak, akik a sors különös fintora miatt egy háztartásban kényszerülnek élni. Félix rendmániás, és pótcselekvésekben éli ki magát, szinte már elviselhetetlenül, miközben Oscar trehány, és nem veti meg a kuplerájt. Vajon hogy tudják majd hosszútávon elviselni… Több

Rendező: Gene Saks
Forgatókönyvíró: Neil Simon
Premier (HU): 1971.11.11.

Furcsa pár 2.  (1998)

2021.01.28 Interfectorem Sabnock

Gene Saks megfogta a lényeget. Szinte tökéletes komédiát alkotott, amiben a két főszereplő, Jack Lemmon és Walter Matthau életük egyik legnagyobb alakítását hozták. Pörgős, vidám és életigenlő mozi, ami felvidítja és helyrebillenti a nézőt, ha éppen rossz passzban van. Rossz hangulat ellen (is) kötelező darab.

2017.06.15 dulkap

Nem mondanám, hogy a kedvenc filmem a legendás párostól, de az is igaz, hogy egy szórakoztató film klasszikusról van szó. Csak ajánlani tudom a a páros és a vígjáték rajongóinak, aki még nem látta.

2015.10.06 Bimbi

Nem csalódtam e film esetében sem a színész párosban. Ma is szívesen megnézem ezt az egyáltalán nem mai darabot. Időtálló klasszikus, kiváló alakítás!

2019.03.08 indingo

Valószínű nem voltam eléggé ráhangolódva a filmre mert határozottan unalmasnak és vontatottnak találtam és néha idegesítőnek, pedig a címszerepet alakító színészeket igencsak kedvelem. Igaz voltak komikus jelenetek amire még én is elhúztam a számat, de valahogy mégsem maradt akkora élmény számomra.

2017.10.16 Deku

Nagyon meglepő volt, hogy ennyire mókás lett a film nagyon tetszett. Igazán kedvelhető és tetszetős filmre sikeredett a maga keretein belül. Nekem legalábbis ennyi itt elég volt ahhoz hogy szórakozzak.

A film Neil Simon színdarabjából készült, amelyből ő készítette el a forgatókönyvet is. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1968-ban. Szerző: dulkap

Jack Lemmon és Walter Matthau 2. közös filmje. Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat, komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjáték stb. Jelen film a 17. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87