Gagarin

Gagarin

Gagarin: Pervyy v Kosmose

1961 április 12-én Jurij Gagarin, szovjet kozmonautát a Vosztok 1 űrhajóval a világűrbe juttatták, ahol 108 perc alatt megkerülte a Földet. Ő lett hát az első ember, aki az űrben járt. Azon első kozmonauták csoportjának tagja, akiket annak idején több, mint 3000 vadászpilóta közül választottak ki - az egész Szovjetunió területéről. Húsz legendás pilóta, akiket az "ászok ászának" feladatára válogatak ki, bár egyikük sem tudta, melyikük fog történelmet csinálni az első embert szállító űrhajó fedélzetén. Amint Gagarint kiválasztották, megkezdődött a kiképzése az ismeretlen, életre szóló utazásra! Az űrhajóba szíjazva Gagarin eltöpreng az életén, amit félbeszakított a szovjet űrprogram, és annak megtörhetelen igyekezete, hogy elsőként hódítsák meg a világűrt.

Forgatókönyvíró: Andrey Dmitriev, Oleg Kapanets
Ország: Oroszország
Premier (HU): 2016.10.20.

2018.10.21 ringololol

Kicsit lassú film, de egyértelműen hiánypótló. Örülök, hogy készült egy modern feldolgozás Gagarin nagy útjáról. Érezni a filmen, hogy egy kicsit túl epikusra veszik a hangvételt, de hát orosz gyártásban készült, ennyit még meg lehet bocsátani.

2016.11.29 Ercsi

A Gagarin nézése közben az ember képtelen elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy milyen kicsiny részei vagyunk csupán ennek a hatalmas világegyetemnek, amelyben élünk. Érdemes megnézni.

2016.09.28 Zsombi

Az oroszok is tudnak filmet készíteni, főleg, hogy ekkora nemzeti kincsről van szó. Megfelelő érzékkel áltak hozzá a témához, nem csalódtam.

2017.09.27 rissa

A szemein előtt elevenedik meg a legenda! Jurij Gagarin, az első ember az űrben számtalan fiatalnak volt példaképe. Ezrek és ezrek akartak űrhajósok lenni miatta. Bizony ez egy hiánypótló film volt, amit szerencsére kifogástalan minőségbn készítettek el.

A film 108 perces, akárcsak Gagarin útja volt a Föld körül.Szerző: ps

(2016. 10. 22.)
Az oroszok már megint a spájzban vannak
Ha valakinek hiányoznak a régi szovjet propagandafilmek, most a Jurij Gagarinról szóló életrajzi mozival pótolhatja a hiányt. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 10. 23.)
A Gagarin zavaró momentumoktól nem mentes film, mégis mindenkinek érdemes megnéznie, akit egyszer is ámulatba ejtette már az érzés, hogy a világegyetem mennyire hatalmas és mennyire ismeretlen. 7/10 Több