Jude Law
Uma Thurman
Jude Law
Uma Thurman

A jövőben elérkezik a genetika arra a szintre, hogy foglalkozás, kinézet, hajlamok és képességek tekintetében a szülők megtervezhetik születendő gyermekeiket. A legjobb emberek kerülnek a megfelelő pozícióba. Vincent Freeman (Ethan Hawke) űrhajós szeretne lenni, de mivel a szülei természetes… Több

Premier (HU): 1998.10.15.

2021.12.26 Ildikó Bacskai

Gattaca (1997)

Amikor az ajánlót elolvastam, rettenetesen izgalmas filmre számítottam, imádom a biológiai tudományos filmeket, sajnos szomorúan vettem tudomásul, hogy a film tudományos része kimerül néhány gagyi laboratóriumot imitáló jelenetben és 1-2 genetikai kifejezésben. A film jelentős része inkább bűnügyi film, így nekem csalódás volt, szuper szereposztás ide vagy oda... Talán egy szálat emelnék ki, ami elgondolkodtatott, az előítéletek és a téves megítélés vékony határa, ezt szerintem jól megjelenítették.

2017.04.10 indingo

Régebben nagyobbat ütött, de a 21. században is egy élvezetes film. Egy különös és kegyetlen világot mutat be a sztori. tetszett a mondanivalója és a szereposztás is pazar.

A szereposztás zseniális,a film maga értelmezhetetlen,értékelhetetlen szemét. Semmiről nem szól,keszekusza,zagyva. Időpocsékolásnak tartom.Csak a színészeket sajnálom,hogy ehhez adták a nevüket.

2016.09.10 ArpiHajdu és Réci

Egy érdekes elképzelés egy olyan világról, amelyben gyakorlatilag a genetikai fasizmus valósul meg. Ugyanakkor arra is tesz egy finom utalást a film, hogy minden rendszert ki lehet játszani (még egy olyat is, ahol egy szempilla, vagy egy csepp vér al... Több

2017.07.24 Deku

Uma Thurman és Ethan Hawke neve hallatán gondoltam ez a mozi tuti siker lesz viszont ebben a filmben semmi olyan nem volt ami miatt magával tudná ragadni a nézőjét. Én így éreztem mindenesetre és max azon tudtam szórakozni, hogy ilyen botorságot is ki lehet adni.

Az éttermi jelenetben Vincent (Ethan Hawke) belefújja a füstöt egy boros pohárba, így demonstrálva azt, hogyan takarják el a felhők a Titán légkörét. Közben a háttérben a Nuages című szám megy, amely magyarra lefordítva felhőket jelent. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Jerome lakásában lévő csigalépcső alakja ugyanolyan, mint egy DNS-spirál szerkezete.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egyik jelenetében Ethan Hawke magasságát (180 cm) egy műtét során Jude Law magasságához (185) igazítják. A valóságban mindkét színész 180 cm magas.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap