Gemma Bovery

A békés normandiai faluba érkezik Gemma Bovery és a férje. A helyi pék, Martin rögtön felfigyel a fiatal asszonyra. Mikor észreveszi, hogy egyre több a hasonlóság az asszony és Flaubert regényalakja, Bovaryné között, a férfi elhatározza, hogy megmenti rajongása tárgyát, nehogy ő is a… Több

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2015.04.16.

2015.12.10 tamas84

Kimondottan pozitív csalódás volt, nem ültem le nagy reményekkel a film elé, de ez a modern feldolgozás elég érdekes lett, bár őszintén szólva kicsit hiányoltam belőle valamivel több vállalkozószellemet, de e nélkül is tartogat kellemes perceket.

A film története 2013 nyarán, Franciaországban játszódik.Szerző: hp

A film 2014. szeptember 6-án debütált a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2015. 04. 17.)
Az élet utánozná az irodalmat?
A fenti provokatív feltételezés fogalmazódik meg Martin Joubert-ben (Fabrice Luchini), az egykori szerkesztőben, aki évek óta egy kis normandiai falu pékje, amikor megtudja, hogy új szomszédai, egy fiatal angol pár, pont a Gemma és Charles Bovery nevet viselik Anne Fontaine filmjében. Több

(2015. 08. 04.)
ngol forróvér
Egy idős francia pék és egy fiatal angol festőnő barátsága Falubert Bovarynéjába oltva a Coco Chanel rendezőnőjétől. Több