Öld meg Cartert!

Öld meg Cartert!

Get Carter

A rettegett londoni maffiózó, Jack Carter Newcaslte-be utazik fivére temetésére. Miután megérkezik, felébred benne a gyanú, hogy testvére nem balesetben halt meg, és elindul az igazság keresésére. Miközben Carter saját szakállára nyomoz, a gyilkosok szeretnének… Több

Rendező: Mike Hodges
Michael Caine
Michael Caine

2023.09.22 Sandor

Egyszer meg lehet nézni

Kicsit poros, kicsit vontatott, de hát eltelt 50 év. Ha szeretnél látni korabeli autókat, ruhákat, kocsmákat, akkor érdekes. Caine olyan, mint mindig. Nem tudom, van-e olyan filmje, amiben valami érdemleges színészi játékot mutat, talán idősebb korában csinált ilyet.

2016.06.03 Phalanx

Szerintem ez egy igazán izgalmas, fordulatokban gazdag, remek film; igazán jól megírt forgatókönyvvel. Lehet, hogy sokaknak brutálisak az egyes jelenetek, de szerintem ezt másként nem lehetett volna megcsinálni. Nekem bevallom sokat jelentett a regén... Több

2016.04.12 TPetty

Voltak jelenetek a filmben, melyeket egyáltalán nem értettem. Nem voltak egyértelműek a karakterek, sem a szereplők. Michael Caine viszont remekül játszott, miatta mindenképpen érdemes megtekinteni a filmet.

Mike Hodges ötlete volt, hogy a híres brit drámaíró, John Osborne játssza el a főgonoszt a filmben.Szerző: Bogi87

A film bemutatója után Michael Caine összetalálkozott azzal a gengszterrel, akiről a film főszereplőjét mintázták. A bűnöző hiteltelennek nevezte a filmet, mivel neki az életben nincs szuperképessége, családja van, akiket nehezen tud csak eltartani. Caine nagyon megrettent, nem mert ellentmondani a gengszternek, inkább mindennel egyetértett.Szerző: Bogi87

A film készítésénél két hangsávot rögzítettek, egyet az amerikai, egyet a brit közönségnek, mert úgy vélték az amerikaiak számára érthetetlen lenne a cockney dialektust.Szerző: Bogi87

Ez volt Alun Armstrong első mozifilmje.Szerző: Bogi87

A filmben látható női meztelenség és az erőszak ábrázolás miatt a film először X-besorolást kapott, később R-re változtatták a minősítést.Szerző: Bogi87