Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Páncélba zárt szellem

(Ghost in the Shell)
Páncélba zárt szellem

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A Páncélba zárt szellem főhőse az Őrnagy, a különleges erőknél szolgáló egyedi humán-kiborg hibrid, a 9-es Részleg nevű kommandós osztag vezetője. A legveszélyesebb bűnözők és szélsőségesek kiiktatására szakosodott 9-es Részleg egy olyan ellenséggel kerül szembe, amelynek egyetlen célja, hogy elpusztítsa a HankaRobotika kibertechnológia fejlesztéseit. (UIP-Media)

2017. 04. 04. 08:37

A cyberpunk mindig is az egyik kedvenc műfajom volt. A Gibson, Dick, Stephenson etc. R. Talsorian Games-Mike Pondsmith- Cyberpunk 2020, FASA-Shadowrun, eredeti Ghost, Akira és még sok-sok szerző és mű által felfestett utó(disztó)pia gyermekkorom óta élénkén megmozgatja a fantáziámat. Ezért is örülök megkülönböztetetten, amikor egy ilyen témájú film kerül a mozikba. A Palackba zárt szellem eredeti anime feldolgozása az egyik legkomplexebben kifejtett cyberpunk mű, amit valaha alkottak, a műfaj egyik magnum opusa. Fontossága megkérdőjelezhetetlen. Amikor egy ilyen művet újra feldolgoznak, felmerül a kérdés, van értelme, mennyire tud az új hozzáadni az eredeti klasszishoz? Nos, ezúttal szerintem tudott. Az anime óta eltelt 20+ év komoly változásokat hozott a technológia világában, kiszélesedett a horizont és bár az élőszereplős változat a létező legtöbb ponton tudatosan megidézni szándékozik az eredetit, képes arra, hogy egy új ízt, színt, gondolatiságot is hozzátegyen. Filozófiailag talán nem annyira szofisztikált, mint az elődje, de a súlyos morális kérdések, az ember-gép létezés határairól, a minket emberré tevő tényezőkről itt is megvannak. Ráadásul mindehhez hozzájön a műfaj összes fontos toposza, a hatalmas neon-városokkal, a megacégekkel, a kiberverekkel és az általuk okozott elembertelenedéssel stb. És mindez kiegészül egy olyan esztétikával, látvány- és képi világgal, hangulattal, amit a műfajon belül még nem nagyon láthattunk. A színészek jók, fő és mellékszerepben is telitalálat a casting. Elfogult vagyok lehet, de nekem nagyon bejött.

2017. 03. 30. 23:35

Nem lett rossz, pörgős, magával ragad a látvány és az izgalom. Scarlett Johanson minden további nélkül képes eljátszani egy szexi robotot, akinek jobbára nincsenek érzelmei, legfeljebb csak zavart néha. A problémám az volt a filmmel, hogy rövidnek tűnt, Eltöltöttem volna még negyed órát Tokioban, és nem bántam volna, ha kiderül néhány részlet a fontosabb mellékszereplőkről is. Gyakorlatilag nem volt mellékszál, csak zakatoltunk a végkifejlet felé...

2017. 03. 30. 08:12

Azt meg kell hagyni, hogy elképesztően látványos lett a páncélba zárt szellem. A mozi valósággal átránt a a játékidőn, nincs egy percnyi üres járat sem. Engem tökéletesen lekötött, és ennél több nem is kell egy ilyen filmtől.

Lasarus Ratuere
Chin Han
Chin Han
Lasarus Ratuere
Yutaka Izumihara
Juliette Binoche

Scarlett Johansson karakterét gyakran csodaként emlegetik, a neve pedig Mira Killian a filmben, amely utalhat a miracle kifejezésre.

A Páncélba zárt szellem 1995-ös eredetijének a rendezője, Mamoru Oshii szerint Scarlett Johansson volt a lehető legjobb választás Motoko szerepére.

A gésa robotok maszkját Rila Fukushima, japán színésznő ihlette.

Movieaddicts: Páncélba zárt szellem
Elszalasztott lehetőségnek tűnik a film, sajnos leértékelték egyszeri fogyasztásra alkalmas, színes, szagos, gusztusos látvány mozira, amely mögött erőteljes hiányok húzódnak meg. 6/10
Mozi24: A Páncélba zárt szellem nem csak Scarlett Johansson miatt szexi
Tuti, hogy azok fogják élvezni igazán, akik nem ismerik az eredetit, vagy kellőképpen régen látták, hogy ne emlékezzenek, mennyivel filozofikusabb és mélyebb az 1995-ös előd. Mindenesetre remake-et így kell készíteni. Pörgős, szexi, vizuálisan szép, tiszteleg és átértelmez amennyire kell, és semennyire sem ciki. Ne higgy a fújolóknak. 7/10
Supernaturalmovies: Páncélba zárt szellem - de nem ebbe a páncélba...
A páncél szép fényes, rendkívül jól mutat és akár egy látványos effekt kíséretében láthatatlanná is képes válni. Mindent tud, ami korszerűvé teheti, de a benne lévő szellem a gyártás során kiszökött belőle. 6,5/10