Gimiboszi

Gimiboszi

Election

Tracy Flick az egyik legértelmesebb diák a Carver High-ban, s az egyetlen, akinek tanárával van viszonya. A másik tanár, McAllister úr, felesége legjobb barátnõjével találkozgat titokban. A suliválasztások hamarosan elkezdõdnek és Tracy a legesélyesebb erre a címre, hiszen… Több

Forgatókönyvíró: Alexander Payne, Jim Taylor
Premier (HU): 2000.04.25.

2018.01.15 ArpiHajdu és Réci

Szegény Election…

Szegény Election… ez lenne ugyebár Alexander Payne alkotásának az eredeti címe, ám sikerült egy olyan magyar címmel ellátni, amelynek köszönhetően sokan azt mondanák: „Ilyen filmet én biztos nem nézek meg”. Még ha a fordítás nem is pontos, én azt mon... Teljes kritika

2017.09.27 SzFa

Valóban nem túl emlékezetes vagy élvezetes film. Lehetett volna belőle többet kihozni, de itt most ennyi sikerült. Végig lehet nézni, de azért senkinek sem ajánlom, mert unalmas.

2016.02.14 doroffee

Értékelem a filmet, de tőlem nagyon távol áll, pont azért, mert rengeteg olyan elem van benne, amely a magyar kultúrában nem ismerős. És pont ezért nem tudtam teljesen ráhangolódni a történetre, erre a diákelnökös dologra. De amúgy a mondanivalója nagyon ott van.

2016.04.04 kissjanos21

Nekem azt kell, hogy mondjam nekem tetszett. A film olyan mély és komoly témát ölel fel, mint a politika természete és az egyes benne részt vevők személyisége. Sok emberi kapcsolatot feszeget ez a roppant jó forgatókönyvvel rendelkező film. Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.

2016.12.16 fazekasanett92

Ahogy a címe is sugallja ez a film szerintem tiniknek való , középkategóriás, nem túl mély nyomot hagyó vígjáték , ami tele van sablonnal és felesleges üresjáratokkal , semmitmondó és üres tartalommal.

A forgatás előrehaladtával a statisztaként szolgáló diákok motiváltsága egyre csökkent, mivel a pénzkeresési lehetőség ellenére a többség unalmasnak találta a munkát. Alexander Payne visszaemlékezése szerint az olyan tömegjeleneteknél, mint amik a tornateremben játszódtak, szabályosan lasszóval kellett befogni a diákokat, hogy meg legyen a kellő számú ember.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film magyar mozis bemutatót nem kapott, hazánkban először 2000 áprilisában jelent meg DVD-n a UIP-Dunafilm forgalmazásában.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Gimiboszi volt Chris Klein filmes debütálása. Klein a helyi gimnáziumba járt, s a film előtt nem volt komolyabb színészi tapasztalata, ám a rendező így is őt szúrta ki Paul Metzler szerepére. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmesek szándékosan őszre tervezték a forgatást, ugyanis túl azon, hogy egy működő gimnáziumban forgathattak, az ott tanuló diákokat statisztaként is alkalmazhatták.Szerző: ArpiHajdu és Réci