Shin Gojira

A harmincadik Godzilla feldolgozás az eredeti japán verzió (1954) rebootja. A történet középpontjában a japán partoknál végzett nukleáris kísérletek révén létrejött hatalmas és pusztító erejű lény, Godzilla… Több

Forgatókönyvíró: Sean Whitley
Ország: Japán
Premier: 2016

Shin Ultraman  (2022)

Kimiko Yo
Satomi Ishihara

2022.04.22 kabel

Corporate Godzilla

Shin Gojira egy nagyon más film. Nincs főszereplő, nincs antagonista, nincs klisés szerelmi szál. A film lényege, hogy kezeli a japán kormány Godzilla megjelenését. Godzilla pedig nem egyszer jelenik meg, többször visszatér, többször meglep, mint bármelyik másik hollywoodi szörnyfilmben. A jelenetek nagy része meetingeket mutat, ahol ilyen-olyan emberek megpróbálják kitalálni mit kéne csinálni. Aztán lehet, a következő jelenetben Godzilla pont rálép arra az épületre, és minden addigi terv hirtelen szertefoszlik. Ugyanakkor a film több, mint egy vicc, a szörnynek jelentése van.

2016.08.30 Torres9

Az eredeti óta ez a legjobb földolgozás. Godzilla itt fékezhetetlen, olyan erőt mutat, ami segít a kétségbeesést átérezni. A sok irodai jelenet, a politikusok beszélgetései és tehetetlensége a japán kormány szatírája, de ez persze külsősként nehezen érthető

2017.12.23 Deku

Minden pillanata aranyat ért a filmnek. Nekem ennél jobb nem is kell. Hatalmas alkotás kötelező darab. Ezt a filmet nem kell sehova se dicsérni, mert megteszi ezt helyettünk maga a film.

2016.10.13 pav

Szerintem már rég be kellett volna fejezni a Godzilla-filmeket, ez is már teljesen fölösleges, nagyon sok unalmas irodai résszel

Az eredeti, 1953-as film zenéje is felcsendül benne.Szerző: Thibo84

A filmnek 328 szereplője van.Szerző: Thibo84

A Godzillát (1998) is beleszámítva ez a 31. Godzilla-film.Szerző: Thibo84

Ez az első, Japánban készített Godzilla film 1985 óta, ahol a címszereplő nem harcol egy másik szörnyeteggel.Szerző: Thibo84

(2018. 03. 09.)
Összességében pedig egyértelműen az jelenthető ki, hogy ez a mozi sokkal inkább tartalmi szempontból volt érdekes, mint esztétikailag, és bár nem láttam az összes Godzilla filmet - sőt... - de kötve hiszem, hogy az elmúlt néhány évtizedben láttunk volna ennyire okos felhasználását bármilyen óriásszörnynek, ami tulajdonképpen még meg is ágyazott a f... Több