Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Arany

(Gold)
Arany

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Egy különös páros az indonéziai őserdőbe utazik annak reményében, hogy az ott fellelt arany segítségével mesés gazdagságra tehet szert. Ám a valóság mindig egészen másként alakul, mint ami a képzeletben megszületik... (erare)

2017. 06. 24. 18:04

Az eleje kicsit lassú és körülményes, de utána eléggé beindult és egy egész jó kis film lett belőle meglepő csavarokkal.

2017. 07. 17. 13:58

Már megint az obligát „megtörtént események alapján” kiírás a film elején, de ugyanúgy, ahogy az előző filmnél, itt sem hiszem el, hogy így történtek meg a dolgok. Szerintem egy közepesnél valamivel jobb film, ahogy valaki írta lightos Wall Street farkasa. Elsősorban azért készítettek, hogy Matthew McConaughey újabb szobrot nyerjen, de még a jelölés sem jött össze! Az átváltozása egyébként bámulatos, szinte nem is lehet ráismerni a „Mielőtt meghaltam” Woodroof-jára.

2017. 06. 01. 12:29

Hasonlóan van fel építve mint a Wall Street farkasa és ez tetszik. Nagyon vártam hogy végre megnézhessem és nem csalódtam. A zenék a színészek minden a helyén van.

Édgar Ramírez

A filmet az Egyesült Államokban, Indonéziában és Thaiföldön vették fel.

Egy interjú során Matthew McConaughey elárulta, hogy ez volt a kedvenc szerepe az eddig karrierjében.

Mikor még úgy állt, hogy Michael Mann rendezi a filmet, Christian Bale-nek is felajánlották a főszerepet.

Movieaddicts: A nagy Matthew McConaughey show
A Wall Street farkasa és a Haverok fegyverben után az Arany nem sok új dolgot kíván berakni a közösbe, így ha a rendező tényleg be akar futni a nézők körében, akkor legközelebb több kell hozzá, mint egy zseniális Matthew McConaughey. 7/10
Smoking Barrels: Arany
Hiányoznak a mélységek és magasságok, nem egy hullámvasútra ültet fel minket a film, hanem egy kényelmesnek mondható vagonkupléba, ahonnan végignézhetjük, ahogy elhömpölyög mellettünk az informatív (megtörtént eseményeken alapul a sztori) és többnyire szórakoztató történet, de mintha a koncepció az lett volna, hogy minden és mindenki csak McConaughey one-man show-jához asszisztáljon. A színész elcsúnyulása ellenére ezt egyáltalán nem rossz nézni, de némi hiányérzetünk azért marad. 70/100
Smoking Barrels: Arany
Stílszerűen ez a film pontosan saját főszereplőjére emlékeztet: ahhoz rettenetesen kevés, hogy a nagyok ligájában játsszon (azaz hogy például reális esélyei lettek volna az idei Oscar-versenyben), és bár nincs semmilyen különleges képesség birtokában, ha más nem is, fáradhatatlansága tisztelhető és szerethető benne.

7/10