Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Arany

(Gold)
Arany

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Egy különös páros az indonéziai őserdőbe utazik annak reményében, hogy az ott fellelt arany segítségével mesés gazdagságra tehet szert. Ám a valóság mindig egészen másként alakul, mint ami a képzeletben megszületik... (erare)

2017. 02. 23. 20:29

Nem bántam meg, hogy megnéztem ezt a filmet, de összességében nem A film volt amit mindenkinek látnia kell (szerintem). A történet tetszett, a díszlet és ruhák megfeleltek a kornak, McConaughey pedig nagyot alakított de picike hiányérzetem van....

2017. 02. 19. 17:11

Ahhoz képest, amire számítottam, egy kicsit csalódtam. Lett volna lehetőség a produkcióban, szerintem Ramírez játékának hiánya siklatta ki az egészet. Matthew McConaughey mindent elkövetett a sikerért, de ez nehéz, ha a másik, a történet szempontjából fontos karakter minősíthetetlen. A díszlet korhű volt, és a zenék is jól támogattáka történetet, egy kis hangulatot varázsolva köré.

2017. 02. 17. 20:14

Összességében tetszett! Van rengeteg gyenge pontja mint például Ramírez játéka, vagy az, hogy ezt a sztorit már vagy ezerszer előtték előtte, mégis Matthew McConaughey elvitte a hátán a produkciót. A játéka fantasztikus, életszerű és találó. A díszletek és a zenék a helyükön voltak, még ha sokat nem is adtak pluszba nem rontottak a helyzeten.

Édgar Ramírez

A filmet az Egyesült Államokban, Indonéziában és Thaiföldön vették fel.

Egy interjú során Matthew McConaughey elárulta, hogy ez volt a kedvenc szerepe az eddig karrierjében.

Mikor még úgy állt, hogy Michael Mann rendezi a filmet, Christian Bale-nek is felajánlották a főszerepet.

Movieaddicts: A nagy Matthew McConaughey show
A Wall Street farkasa és a Haverok fegyverben után az Arany nem sok új dolgot kíván berakni a közösbe, így ha a rendező tényleg be akar futni a nézők körében, akkor legközelebb több kell hozzá, mint egy zseniális Matthew McConaughey. 7/10
Smoking Barrels: Arany
Hiányoznak a mélységek és magasságok, nem egy hullámvasútra ültet fel minket a film, hanem egy kényelmesnek mondható vagonkupléba, ahonnan végignézhetjük, ahogy elhömpölyög mellettünk az informatív (megtörtént eseményeken alapul a sztori) és többnyire szórakoztató történet, de mintha a koncepció az lett volna, hogy minden és mindenki csak McConaughey one-man show-jához asszisztáljon. A színész elcsúnyulása ellenére ezt egyáltalán nem rossz nézni, de némi hiányérzetünk azért marad. 70/100
Smoking Barrels: Arany
Stílszerűen ez a film pontosan saját főszereplőjére emlékeztet: ahhoz rettenetesen kevés, hogy a nagyok ligájában játsszon (azaz hogy például reális esélyei lettek volna az idei Oscar-versenyben), és bár nincs semmilyen különleges képesség birtokában, ha más nem is, fáradhatatlansága tisztelhető és szerethető benne.

7/10