Gomorra: Új kiadás

Gomorra: Új kiadás

Gomorra
dulkap

A film központi témája napjaink Olaszországának bűnözése.

(ps)

Rendező: Matteo Garrone
Ország: Olaszország
Premier (HU): 2009.04.09. | HBO Max (2022.08.22.)

2024.01.07 Majorkas

A sorozat jobb

Egyébként nincs problémám azokkal a filmekkel, ahol több szereplőt vonultatnak fel külön cselekményekben, sőt. Itt azért mind tudjuk, mi volt a közös pont, és az benne a lényeg. A bűn. Az utolsó 10 percnél volt nekem izgalmasabb, de sejtettem, mi lesz a vége. Túl realisztikus, ami nem baj, ilyen is kell.

2015.01.31 dulkap

Számomra a film egy kissé csalódás, lehet hogy azért mert többet vártam. Azt reméltem, hogy tényfeltáróbb lesz az egész. Ám sok újdonsággal nem szolgált a film. Ráadásul szerintem nem is igazán a camorrát mutatja be a film, hanem annak a legalsó szin... Több

2016.03.07 citizenfour99

Realisztikus ábrázolásmód, remek színészi alakítások, tetszett a film, bárkinek ajánlom.

2022.08.31 uniterra

Neorealizmus hagyományait követő film. Nagy tradíciója van ennek az olaszok közt. Kisemberek problémáival foglalkozik a legtöbb. Ugyanakkor nem volt semmi kiemelkedő a történetben, sem a megoldásban. Ki lehetett volna hegyezni a két srácra, az ő tört... Több

2015.03.01 ch003067hd

Nem igazán ezt vártam a filmtől, de ettől függetlenül nem volt rossz. Engem lekötött, kellően lendületes volt, a sztori pedig kimondottan megnyerő.

A film alapjáúl szolgáló könyv megírása óta állítólag Roberto Saviano a lábát sem teheti ki Nápoly utcáira. Szerző: citizenfour99

A film összbevétele 34,861,529 dollár volt. 95.5%-át tette ki a bevételi büdzsének a nemzetközi bevétel.Szerző: citizenfour99

A film még a maffiafilmek közül is kiemelkedik realista stílusában.Szerző: citizenfour99

A film Roberto Saviano azonos című leleplező botránykönyve alapján készült, viszont ebben a botránykönyvben rengeteg volt a precíz névleírás stb., viszont annál kevesebb jellemábrázolás, tehát nem volt egyszerű dolga a rendezőnek. Szerző: citizenfour99