Gonosz halott

Gonosz halott

Evil Dead

David (Shiloh Fernandez), drogfüggő húga, Mia (Jane Levy), valamint barátaik, Eric (Lou Taylor Pucci), Olivia (Jessica Lucas) és Natalie (Elizabeth Blackmore) kirándulni mennek egy régi fakunyhóba, amely egykoron David és Mia szüleié volt. Mia megígéri, hogy leszokik a szerekről, ebben Olivia, a… Több

Rendező: Fede Alvarez
Író: Sam Raimi
Forgatókönyvíró: Fede Alvarez, Rodo Sayagues
Premier (HU): 2013.07.17. | HBO Max (2023.03.03.)
Több

2024.02.06 SzimikeésBéci

Igaz, az eredetit még nem láttuk Mi, de most nem is arról van szó, hanem erről. Nos ez az alkotás finoman szólva is gyengécskére sikeredett. Egyszer azért érdemes megnézni, de számunkra eléggé laposnak tűnt.

2023.07.25 Kóborló

a nap véleménye

Egy véres és durva feldolgozás, de vajon jobb, mint az eredeti?

Sam Raimi 1981-es Evil Dead – Gonosz halottját 2013-ban érte el az úgynevezett remake-láz, és be kell hogy valljam, hogy emiatt az egyik szemem sírt, a másik pedig nevetett. Sírt, mert mint oly sok horrorrajongó, én is akaratlanul felszisszennek, ha ... Teljes kritika

2021.01.16 elekm90

a nap véleménye

Új Gonosz halott, új irány

Érdekes remake-je az 1981-es Sam Raimi kultuszfilmnek. Az mindenképp jót tett neki, hogy ezúttal normális mértékű költségvetésből készült, a rendezés profi, elsőfilmestől figyelemreméltó teljesítmény. Részben a büdzséből is kifolyólag ugyan a történe... Teljes kritika

Nem sikerült elvarázsolni, bár lehet hogy nagy volt az elvárás! A színészi teljesítmények, és a rendezés is erősen felejthető kategória. Egy újrafeldolgozott filmnek valami újdonságot kellett volna tartalmazni, és ezt nagyon nem tapasztaltam.

2021.02.21 Eastern79

Vérfürdő

Nagyon ritkán nézek horrorfilmeket, most mégis kivételt tettem. Egyrészt mert szeretem Sam Raimi stílusát, másrészt pedig az eredeti film olyan nagy hatással volt rám, hogy kíváncsi voltam, mit hoznak ki belőle, bár a "mester" csak producerként közreműködött. Alvarez meglehetősen kellemes meglepetést okozott, szépen felvezette a sztorit, miközben sikerült felidéznie az eredeti hangulatát – sőt annál jó pár árnyalattal komorabb lett –, és elképesztő mennyiségű művért használt fel. Az erőszakos jelenetek kellően brutálisak, az effektusok pedig ahhoz nagyon is meggyőzőre sikerültek, hogy a feszültség kitartson a film végéig, és a színészek is hozták, amit kell. A látványhorrorok közt korrekt kis alkotás, a történet azonban nem váltja meg a világot annak ellenére sem, hogy a végén szó szerint vérben fürdenek a szereplők.

A filmet Új-Zélandon forgatták, 2012. április 11-e és 2012. július 12-e közt.Szerző: Kóborló

A filmvégi stáblista legvégén Bruce Campbell (alias Ash) megjelenik egy pillanatra. Szerző: Kóborló

A filmvégi stáblista alatt hallhatjuk a háttérben azt a szöveget, amely az 1981-es Evil Dead orsós magnószalagján volt hallható.Szerző: Kóborló

A filmnek létezik egy kibővített változata is, ami az amerikai blu-ray kiadásra került először rá, 2018-ban. Eme kiadás hat perccel hosszabb (97 perc), mint amit végül a mozikban bemutattak.Szerző: Kóborló