Arctalan ellenség

Arctalan ellenség

Good Kill

Egy családos férfi, aki főállásban drónpilóta napi tizenkét órában 'harcol' a tálibok ellen, majd hazamegy külvárosi otthonába, ahol a nap másik felét feleségével és gyermekeivel tölti. Egy idő után a férfi kételkedni kezd munkájának etikusságában, és felteszi a kérdést: vajon ténykedése… Több

Premier: 2014.09.05.
January Jones
January Jones

2020.08.22 BÉLA

JÓ KIS FILM

A film jó. Nekem csak jenki barátaink álszent magatartásával van bajom. Bezzeg amikor a japcsikra ledobták az atombombákat akkor nem voltak erkölcsi gátlásaik.

2016.08.06 mamiéstöti2

Szomorú, hogy itt tart a világ, de sajnos amit tenni kell, azt tenni kell. Tartja a mondás, de ezt nem mindenki bírja idegekkel. Erről szól ez a film, és sajnos nekünk ez most különösen fájdalmas pont.

2016.01.28 Ragemarci

Andrew Niccol és Ethan Hawke harmadik alkalommal dolgoztak együtt és tartsa is meg a színészt kabalának a rendező úr, ugyanis ezek lettek a jó filmjei. Hawke zseniális az épp kiégni és összeroppanni készülő veterán pilóta szerepében és a film lehetett volna szuper gagyi is a sok drone kép miatt, de nem lett az. Sőt!

2016.10.06 adamkatka

A film igencsak tanulságos, sok fontos mondanivalója van, ha kicsit mögé lát az ember és tovább gondolja a dolgokat. A felszín mögött mély tartalom áll, túlmutat önmagán. Érdemes megnézni.

A forgatás Új-Mexikóban (USA) és Marokkóban zajlott.Szerző: dulkap

A film a Velencei Filmfesztiválon debütált. Szerző: dulkap

Andrew Niccol és Ethan Hawke harmadik alkalommal dolgoztak együtt. (Gattaca,1997; Lord of War,2005)Szerző: dulkap

Értékelés: 7.5/10
(2016. 02. 01.)
A filmvégi hibától és a karakterek felemás kibontásától eltekintve egy igencsak szépen összerakott alkotással van dolgunk, amely ugyanolyan súllyal próbál meg mesélni mindkét fél sérelmeiről. Több

(2016. 04. 27.)
Ha a film kicsit kilép önnön fásultságából és álmatagságából és kicsit izgalmasabban közelít a témához, akkor akár most egy jó filmről is beszélhetnénk. 50/100

(2019. 02. 13.)
Good Kill (2014)
Megtekintés: Kicsit csalódás Niccol korábbi filmjeihez képest, de rajongóknak és akiket érdekel a téma, azoknak egyszer nézhető mozi. Több