Goosebumps
Amy Ryan
Jillian Bell
Amy Ryan
Ryan Lee

A tinédzser Zach Cooper (Dylan Minnette) dühös, amiért a nagyvárosból egy kis községbe kell költöznie. Csakhamar azonban jobb kedvre derül, amikor megismer egy gyönyörű lányt, Hannah-t (Odeya Rush), aki a szomszéd házban lakik. A rózsaszín felhőt beárnyékolja, amikor kiderül, hogy Hannah apja nem… Több

Rendező: Rob Letterman
Író: R. L. Stine
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2015.10.29.
Forgalmazó: InterCom

2024.01.17 Fikatours_blogger

Nem vagyok a műfaj rajongója, így az értékelésem is csak ennyit ér, mindenesetre, nem futkározott a hátamon a libabőr.

2021.12.19 Artemisia

A mesebeli szörnyek inváziója

R. L. Stine-t a "gyermekirodalom Stephen Kingjének" is nevezik, ami nem véletlen: gótikus horrormeséi gazdag örökséget alkotnak. Zseniális young adult regényfolyamát, a Libabőr-sorozatot többek között Tim Burton is adaptálni szerette volna, ám végül ... Teljes kritika

2017.04.10 indingo

Helyes mesefilm, van az a korosztály, akinek biztosan nagyon fog tetszeni. Nem fröcsög benne a vér, de nem is kell sokat gondolkodni a történteken. Egyszer azért meg lehetett nézni.

2016.10.30 ArpiHajdu és Réci

Na jó, ez a történet több sebből vérzik. A CGI már olyan szinten túlteng a filmben, hogy az szinte élvezhetetlen, egyetlen enyhítő körülmény, hogy a kreált szörnyeket nem is akarja valóságosnak eladni, hiszen tudva levő, hogy azok a képzelet szülemé... Több

2022.04.11 JRD

Szórakozásra vágytam...

... és ezt meg is kaptam. Pontosan ez miatt szeretem ezt a filmet. Kikapcsol és szórakoztat. Nem kezeltem sem horrorként, se komédiaként, se hollywoodi kalandfilmként... csak egy egyszerű filmként. Látványos. Többször nézős. Jó történettel. (Megjegyzem: szerintem a 2. rész annyira nem lett jó. Talán Black hiánya?) Érdemes megnézni, de ne hallgass rám, majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

A film összbevétele 158 260 952 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 38 745 270 forintot termelt.

Jack Black a forgatás során megismerkedett a Libabőr-történeteket író R. L. Stine-nal, aki mindössze egy tanáccsal látta el a stábot: 'Ne legyetek túl ijesztők, sose legyetek unalmasak!'Szerző: hp

Jack Black elmondása szerint már gyerekkorában is imádta az ijesztő történeteket, így nagyon örült, hogy ő játszhatta el a film főhősét. A színész kedvenc filmjei között olyan alkotásokat említett, mint Ragyogás és a Rosemary gyermeke, de nagyon kedvelte Edgar Allan Poe novelláit is.Szerző: hp

A 90-es években George A. Romero meg akarta filmesíteni a R. L. Stine könyveit, és bár a forgatókönyvet is megírta, a projektből végül semmi sem lett.Szerző: hp

A Libabőr eredetileg április 7-én debütált volna a mozikban, de a Sony végül október 17-re halasztotta a film premierjét. Szerző: hp

(2015. 11. 10.)
Mit szólnál hozzá, ha tini korod horror regényei magukba szippantanának? Vagy éppen megelevenednének körülötted? Izgalmasan hangzik, de nehezebb a helyzet, ha te vagy a hős, akinek le kell győznie a szörnyeket. Több

(2015. 10. 29.)
A Jumanji-világra szüksége van a mai, kora tinédzser éveit taposó közönségnek is. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 10. 29.)
A kivitelezés pofás, a CGI egész tűrhető. A 3D-t viszont ezúttal is feleslegesnek éreztem. Akinek tetszett az előzetes, annak szerintem maga a film is fog. Könnyed kikapcsolódás az egész család számára. (7,5/10) Több

Értékelés: 4.5/10
(2016. 02. 22.)
A Libabőr hiába foglalkozik a 16-17 évesek problémáival (új helyre költözés, első szerelem), nem hiszem, hogy az eredeti célcsoportja bármilyen szinten is komolyan tudná venni, ugyanakkor a 8 évesek számára értelemszerűen még nem lesz releváns. 4,5/10 Több

(2015. 10. 30.)
A Libabőr óriási erőfeszítések árán próbál a középszer szintjén felülemelkedni, ami hellyel-közzel sikerül is neki. Ha az elvárásainkat alább adjuk, egy kellemesen szórakoztató, az eredeti könyvsorozatot méltó módon megidéző, könnyed Halloween esti (akár családi) kikapcsolódásnak tökéletesen megfelelő, vérmentesen popcornos horrorparódiára válthatu...