Gosford Park

Az 1930-as években játszódó történet egy régimódi angol vidéki házban játszódik, ahol hétvégi vadászatot rendeznek. A történet középpontjában a McCordle család áll, élükön a családfővel, Sir William McCordle-dal (Sir Michael Gambon). Az évek során William sok rokonának és barátjának nyújtott… Több

Forgatókönyvíró: Robert Altman, Bob Balaban
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 2002.08.29.
Emily Watson

2019.12.08 elekm90

Sokkal jobb filmre számítottam, mint amit kaptam. Bár Altman nagyon jó atmoszférát teremt, tényleg úgy érzi az ember, mint ha visszamenne az időben és emellett megmutatja az osztálybeli különbségeket. Azonban túl sok a szereplő, akiket nem tudunk kellőképpen megismerni és számomra a történetvezetés is vontatott. 6/10.

2015.08.21 Moria99

Véleményem szerint egy igazi klasszikus. Bátran ajánlom mindenkinek. Zseniális színészi játék, nagyszerű látvány és izgalom jellemzi a filmet! Remek alakítást nyújtanak a színészek ebben a kellőképpen izgalmas filmben.

Maga Kristin Scott Thomas is elismeri, hogy nagyon nehéz lehetett vele együtt dolgozni ezen a filmen. 2005-ben egy brit lapnak így nyilatkozott: "amikor a Gosford Parkot forgattam Robert Altmannal, minden kétséget kizáróan egy komplett rémálom lehettem. Nagyon parancsoló voltam, undok és elviselhetetlen, miközben fogalmam sem volt róla, hogy az vagyok. Tulajdonképpen, ez így ebben a formában nem teljesen igaz, mert azon eltöprengtem, hogy az emberek miért fordulnak- és hallgatnak el, amikor beléptem a szobába. Az egyetlen magyarázatnak azt találtam, hogy félig biztos a karakteremet látták bennem. Egy nehéz természetű nőt játszottam, ezért az én természetesem is azzá vált. Utólagosan azonban mindenkitől bocsánatot kértem."Szerző: rbernadett

Robert Altman kérésére a kamera folyamatosan mozog, mégha néha alig észrevehetően is.Szerző: rbernadett

Az alkalmazottat játszó színészek közül senki sem viselt sminket. Szerző: rbernadett