Grace és Frankie

Grace és Frankie

Grace and Frankie

Grace és Frankie, a két egymással hadilábon álló feleség egy napon rájön, hogy férjeik az elmúlt húsz év során nem csupán munkakapcsolatuk révén álltak nagyon közel egymáshoz, hanem asszonyaik háta mögött viszonyt folytattak egymással. Grace és Frankie… Több

Premier: 2015.05.08.

6. évad (2020) - 13 epizód
7. évad (2021) - 16 epizód

2021.08.16 Kazydo

Eredeti, vicces

Jó a témaválasztása, jó a korosztály is benne, akikről szól a sorozat. Annyira elcsépelt már, hogy a vígjátéksorozatok legtöbbször a 20-as éveikben járó fiatalokról, vagy maximum fiatal családokról szólnak. Ez a sorozat sok olyan témába belenyúl, amiről az idősek nem szeretnek beszélni, és humorba csomagolva szembesíti az embert az öregedéssel járó gondokkal. Továbbá jól ecseteli, hogy miként válhat két teljesen különböző nő egy közösen átélt csapás után egymás bizalmasává, legjobb barátjává.

2015.07.02 tamas84

Korosodó főszereplőkkel készített vígjátéksorozat? Nos, ebben van potenciál, legalábbis a humor terén, és egész szépen élt is vele a sorozat. Nem tökéletes, de engem lekötött.

2015.07.09 papaja

Azt elvitathatatlan, hogy igen eredeti sorozatról van szó, valamit a főszereplők közti kémia is kiváló, de összességében valami mégis nagyon hiányzik nekem, így azt kell mondanom, hogy a második évadra (hacsak nem olvasok nagyon jókat róla) nem maradok.

Jane Fonda neve Grace volt a Béke, szerelem és félreértés (2011) című filmben. Egy szabadszellemű ex-hippit játszott, akárcsak Lily Tomlin karaktere ebben a sorozatban. Szerző: Hupka Adrián

June Diane Raphael az első évadban második gyermekével volt terhes. Brooklyn Decker a második évadban második gyermekét várta.Szerző: Hupka Adrián

A sorozat egyik készítője, Marta Kauffman jegyzi a világsikerű, Jóbarátok című sorozatot is. Szerző: Kazydo

Jane Fondának és Lily Tomlinnak nem ez az első közös munkája, 1980-ban már játszottak együtt a Kilenctől ötig című vígjátékban. Azóta vártak arra, hogy újra dolgozhassanak egymással. Szerző: Kazydo

(2020. 02. 04.)
Jane fonda megmutatja, hogy kéne élni
Az alkotók az évad végén is kénytelenek bedobni egy-két sóhajt érdemlő csavart, hogy oda futtathassák ki a finálét, ahova szeretnék, de valljuk be, rajongóként nem is vágyhattunk volna másra, mint hogy erről a pontról induljon az utolsó évad. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 11. 23.)
Grace and Frankie
Nem ez a széria az, ami tovább emeli a Netflix fényét, de nem is hoz szégyent a névre. Több

(2018. 04. 20.)
Mostanában nagyon trendi a coming out téma - filmekben, sorozatokban. Néha a való életben is. Mikor az internet mélyén kattintgatva rábukkantam erre a fenti sorozatra, az volt az első gondolatom a tartalmat olvasva, hogy na még egy ilyen a sorban... aztán rápillantottam a főszereplők listájára... Több