Grindhouse - Halálbiztos

Grindhouse - Halálbiztos

Death Proof

Három dögös bombázó beleveti magát az éjszakába, mint sem sejtve arról, hogy egy titokzatos alak, a sebhelyes arcú Stuntman Mike minden lépésüket követi, arra várva, mikor csaphat le gyanútlan áldozatira. Fegyvere a járgánya, és jaj annak, aki egyszer beül az… Több

Premier (HU): 2007.05.31. | Netflix (2023.04.01.)

2024.02.08 Schumy1

Mint ha Kurt Russellre írták volna, nagyon jól állt neki ez a szerep. Tarantino beteg, de ezt szeretem benne. Nagyon eltalált engem ez a film, nekem ez beleillik a kultfilmek közé.

2021.03.31 Eastern79

Halálbiztosra ment

Nem tudom, Eli Roth-nak van-e köze az ominózus karambolos jelenethez, de tény, hogy Tarantino filmjei közül talán ez sikerült a leggyomorforgatóbbra az erőszakos jeleneteket illetően. Kicsit hiányoltam a hosszas eszmefuttatásokat, talán itt nem kapunk olyan minőségűeket, mint a többi alkotásában, de összességében megvan a Tarantinos hangulat. Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mintha kicsit elfáradt volna, és ezért halálbiztosra ment: számomra ez a film viseli magán legkevésbé a kult rendező stílusjegyeit.

2017.09.22 mamiéstöti2

Sokan Tarantino lázban égnek és egyedinek mondják munkásságát, amit ez a film alapján én is elmondhatok, mert talán ez a legjobb filmje. Érdemes megnézni.

2016.06.01 ArpiHajdu és Réci

Egy hete néztem meg. Kicsit vegyesek az érzéseim, mert szeretem Tarantino filmjeit, de ebben a filmben nem éreztem olyan erős végkifejletet, mint a Ponyvaregényben vagy a Django elszabadul!-ban. A párbeszédek itt is jók, meg az autós üldözések. Össze... Több

2018.08.14 erahurka

Tarantino legrosszabb filmje, mellyel valahogy nem tudott megfelelni annak a ZS kategóriás követelménynek, amit felállított magának. Az autós üldözések nagyon királyak, és az első felében a csajok sem olyan idegesítőek, azonban amikor ismét egy adag nő csacsogását kell tök hosszú ideig hallgatni, az már elég zavaró.

Ez az első Qunetin Tarantio-rendezte film, amelynek nem Lawrence Bender volt a producere.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A zenegépben lévő dalok között felfedezhető a Misirlou is, ami a Ponyvaregény nyitójelenetével vált híressé.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Homage a Konvoj című filmnek: Kaszkadőr Mike autóján lévő motorháztető dísz majdnem ugyanolyan, mint a Sam Peckinpah filmjében használt motorháztető díszek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben szereplő zenegép Quentin Tarantino sajátja, még neve is (AMi). Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kaszkadőr Mike Chevy Novájának rendszámtábláján a következő áll: JJZ-109. Ugyanez a rendszám volt Steve McQueen kocsiján (az egy 1968-as Ford Mustang Fastback volt) az A chicagói tanú című filmben. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 05. 13.)
2007-ben Quentin Tarantino és Robert Rodriguez egy igazi ínyencséggel lepte meg a különleges falatokra kiéhezett filmrajongókat. A Grindhouse címre keresztelt duplafilmmel, melynek első szegmense a Rodriguez által dirigált Planet Terror, nálunk Terrorbolygó, illetve a Death Proof, magyar keresztségben Halálbiztos. Több
Megszállottak viadala
2018