Monty Python and the Holy Grail

Eric Idle

A Monty Python a hatvanas években a BBC legnépszerűbb televíziós sorozata volt. A Gyalog-galopp egy egészestés fekete komédia Arthur király és a Keresztes lovagok korából. A legendás paródia feledhetetlen alakjai a Fekete Lovag és a Vérnyúl. Kötelező darab a brit humor kedvelőinek. Groteszk… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2024.02.22. | Netflix (2018.04.15.)
Forgalmazó: Pannonia Entertainment
Több

2024.02.23 kabel

A nyúlon túl?

Alap film. Végtelenszer nézhető. Ne olvass kritikákat, inkább nézd meg. Ha már láttad, akkor itt az idő újranézni. ...vagy megegyezünk döntetlenben.

2015.05.06 ZeroHero

Ez nem feltetel. En gyerek fejjel lattam es a haverommal napi 1-2x megneztuk. Azota is idezgetunk belole. Szoval akinek ez nem tetszik az nem fiatal, vagy nem tortenelmileg buta, egyszeruen csak egy suttyo :)))) es az is marad, mert a suttyosag az id... Több

Zseniális.A faarcú fiúk talán legjobb alkotása,amit mozivászonra tettek.Örületesen rosssz,és pontosan éppen ezért jó poénok,teljes káosz,és ettől áll össze!Veretes,időtálló idézetek,mondatok! 1000 x nézős....

2017.07.11 Deku

Sokan imádják ezt a filmet nekem mégse mozgatta meg a fantáziámat. Leginkább semmi érzést nem váltott ki belőlem. Közönyt esetleg. Nem tud megindítani egy ilyen témájú elborult dolog.

2017.03.14 GedyPapa

Kultuszfilm, ami bemutatja azt, hogy mire is képes a Monty Python. Olyan fekete és beteg humorral apellál, amire senki sincs felkészülve, aki először nézi. De nem lehet csak egyszer megnézni. Vannak jelenetek, amelyek függővé tesznek, hogy megnézd újra és újra!

A forgatási helyszínt adó Doune-kastély igazi zarándokhely lett a Monty Python-rajongók körében. A helyszín évente 25 ezer látogatót vonz, 2005-ben pedig (a film harmincadik évfordulójára) egy hatalmas rajongótalálkozót szerveztek a kastélynál.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor a Monty Python a filmmel turnézott számos alkalommal kérdezték tőlük, hogy mi lesz a következő filmjük. Eric Idle egyszer viccből azt válaszolta, hogy Jézus és vágy a dicsőségért. Innen jött az ötlet a Brian élete című, ugyancsak örök klasszikussá vált filmjükhöz.Szerző: ps

A filmben a legtöbb szerep Michael Palin-nek jutott, nem kevesebb, mint tizenkét karakter személyesített meg. A legkevesebb szerep Graham Chapman-é, őt csupán négy különböző szerepben láthatjuk.Szerző: ps

A film premierje a Cannes-i Filmfesztiválon történt, ahol a főcím után ki kellett üríteni a termet, ugyanis egy betelefonáló azt állította, hogy bombát rejtett el a teremben. Sokan azt hitték, hogy valamilyen abszurd módon ez is a film része.Szerző: ps

(2016. 02. 04.)
„Honnan van tökötök?”
Ha pihent agyú, alternatív poénkodás, akkor angol humor. Ha angol humor, akkor Monty Python. Ha ismeretszerzés a töketlen fecskék repülési sebességéről, akkor Gyalog galopp. Több

(2016. 01. 19.)
Az Artúr korába nem illő megnyilvánulások és történések meghökkentenek és megnevettetnek egyszerre. Több

(2016. 02. 12.)
A Gyalog galopp kicsit olyan, mint Hunter S. Thompson fejében a ’60-as évek, egyszeri és megismételhetetlen.