Gyilkos Joe

Gyilkos Joe

Killer Joe

Amikor egy adósság miatt egy fiatalember életveszélybe kerül, a biztosítás behajtása érdekében gonosz anyja ellen bérgyilkosságot rendel el.

(szarka84)

Forgatókönyvíró: Tracy Letts
Premier (HU): 2013.02.21.

2024.03.23 Erik Csok

A neve Joe, GYILKOS Joe...

Tegnap este néztem meg ezt a filmet, és te atyaúristen, irgalmatlan beteg. Ami a film végén van, az az utolsó fél óra, hát az filmtörténelem, tényleg beteg és elborult, de bármilyen fura, nekem tetszett ez a film. A történet nem is rossz, fenn tudja tartani a figyelmet, és vannak kifejezetten jó jelenetek benne. Tetszett ez a Texasi környezet is, nagyon jól beleillet a filmbe, és van egy érdekes hangulata is. A karakterek közül pedig úgy igazán nincs egy szimpatikus sem, aki még van az elején is, az is már a végére unszimpatikus lesz. Na de maga Joe karaktere, az szerintem zseniális! Van humor is a filmben, és ez neki köszönhető, Matthew McConaughey pedig szó szerint félelmetes ebben a szerepben, nagyon átszellemülve alakította ezt a karaktert, és tényleg ő az egyik legjobb dolog az egész filmben! Rétegfilm, nem mindenkinek fog tetszeni, de aki szereti az ilyeneket, és erősebb idegzetű, az szerintem megnézheti, és majd eldönti ő maga, hogy tetszett-e neki a film vagy sem.

2023.01.29 uniterra

A filmnek három központi szereplője van. A főszereplő egy lecsúszott lúzer, Chris, akit Emile Hirsch alakít. A karaktere elég okos ahhoz, hogy tudja, hogy mélyen a slamasztikában van, és elég üres ahhoz, hogy akaratlanul is egyre mélyebbre ássa a göd... Több

2017.02.04 jake_green

RÖVID : Ha egy eredetit és gusztustalanul lebilincselőt akarsz látni akkor nézd meg!!!! Kifejezetten ajánlom! ÉRTÉKELÉSEM : 4/5 Indoklás : Matthew McConaughey-t nagyon felkapták mostanában. És sokszor indokolatlanul, szerintem mindannyian láttunk t... Több

2020.03.23 elekm90

Elborult és sajnos nem a jó értelemben. Az alaphelyzet alapján azt gondoltam, hogy jó lesz, de sajnos egyre rosszabb és bizarrabb, ahogy halad előre. Matthew McConaughey viszont ebben is jó volt. 4/10

2018.12.04 harnas1207 Nézhetetlen

Kritikán aluli film. Egy halom összevissza erőszak és meztelenkedés. McConaughey szereplése teljesen érthetetlen.

A film előállítási költsége 10 millió dollár volt. Szerző: Bogi87

A film alapja Tracy Letts színdarabja volt, melyet 1991-ben mutattak be és 2010-ben megnyerte a Joseph Jefferson Awardot.Szerző: Bogi87

Mivel a híressé vált csirkelábas-jelenetnél Gina Gershon arra készült, hogy a jelenetet többször fogják felvenni, a szerződésében kikötötte, hogy a felvételhez csak és kizárólag a kedvenc New Orleans-i étterméből hozhatják a csirkecombokat. Szerző: ArpiHajdu és Réci

William Friedkin rendező azt írta a visszaemlékezésében, hogy Jennifer Lawrence nagyon komolyan pályázott Dottie Smith szerepére, ám mégsem kapta meg a szerepet, mivel a forgatást nem tudták összeegyeztetni a színésznő egyéb munkáival. Ennek köszönhetően Dottie szerepét Juno Temple kapta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Fargo
2014