Gyilkos kobold 4.

Leprechaun 4: In Space
Face
Rick Peters
Warwick Davis

Űrhajó közeledik egy távoli bolygó felé, ahol a remény szerint komoly ásványkincsekre bukkanhatnak. A felderítő osztag egy csoport tengerészgyalogos zsoldos, de kiderül, hogy a háttérből egy titokzatos, őrült Doktor irányítja a műveleteket. Amikor hatalmas aranykincset találnak a bolygón, még nem sejtik, hogy annak gazdája, egy kobold is követni fogja őket az űrhajóra. Az apró, de vérszomjas lény minden megtesz, hogy visszaszerezze a kincsét.

Forgatókönyvíró: Mark Jones
Premier: 1996
Több

2020.03.31 Kóborló

Ide a hercegnőmmel, vagy végetek!

A 90-es évek elején egy bizonyos Mark Jones nevű író és rendezőnek volt egy filmes ötlete egy kapzsi kis koboldról, aki az elveszett vagy eltulajdonított aranyai miatt mindenféle gátlás nélkül lapátolta át a másvilágra azon karaktereket, akiknek bárm... Teljes kritika

2018.11.28 BoBamburg

Nyolcadik utas: A kobold

Nem is tudom hol kezdjem. A maga módján egy jópofa és tényleg szórakoztató film. Űrhajók, dögös csajok és egy gyilkos kobold. Mi kellhet még egy jó '90-es akció/sci-fi/vígjátékhoz? Egy kicsivel jobban összerakott forgatókönyv, például. Történet ugyanaz mint eddig, adott a kobold aki vissza akarja szerezni az aranyát (és jelen esetben a nőjét is). Mindezt persze egy szuper űrhajón (más kérdés, mit keres idegen bolygókon a kobold?!). Viszont a haláljelenetek egész kreatívak voltak (pl a kilapított fejű doktor), na meg a végén a skorpió-pók mutáns tudós egész vad volt.

2018.03.04 respect the movies

Szerintem nem volt annyira rossz film mint ahogy sokan mondják! Vannak filmek amikre azt szokták mondani hogy: "ez már annyira rossz volt, hogy akár már jónak is mondhatjuk"! Na ez a film számomra teljesen beleillik ebbe a feltevésbe! Mint ismert a G... Több

2016.02.23 Face

Fogalmam sincs, hogy mit láttam. A film több zsánert is próbál magába vegyíteni a horrort, sci-fit és a vígjátékot, de egyik sem sikerül neki igazán . Nem igazán értem, hogy hogy lett ebből négy rész.

2018.07.10 Gwen_mot

Teljesen időpocsékolás ezt a filmet megnézni, nem láttam az előző hármat, szerintem nem is fogom ezek után. Kínosan rossz.

A filmben látható fénykardos Star Wars-os utalás eredetileg a kobold szerepében látható Warwick Davis ötlete volt, mégpedig azért, mert a színész három Star Wars filmben is feltűnt (1983-as A Jedi visszatér, 1984-es Star Wars: Ewoks - A Bátrak Karavánja, és az 1985-ös Star Wars: Ewoks - Harc az Endor bolygón).Szerző: Kóborló

A filmben látható ajtók nyitásának és zárásának hangját az 1993-as, DOOM című videojátékból keverték a film alá.Szerző: Kóborló

A szériának ez az első olyan része, aminek van alcíme is (Gyilkos kobold 4. - Az űrben).Szerző: Kóborló

A film eredeti forgatókönyve alapján az 1995-ös, Apollo-13 című film koppintásaként képzelték el, de erről az ötletről letettek a készítők.Szerző: Kóborló

A Gyilkos kobold negyedik része is csatlakozik azoknak a 90-es években készített horrorfilmeknek a sorába (Rémecskék 4, Hellraiser 4), melyekben a helyszínt az űrbe helyezik át.Szerző: respect the movies

(2018. 03. 05.)
Ezzel a filmmel egyedül talán a manót játszó Warwick Davis járt jól. Mi semmiképpen.

Értékelés: 3/10 Több