Gyilkos vágyak

Gyilkos vágyak

Passion

Christine fiatal és rámenős reklámcégvezető Berlinben. Karrierjét New Yorkban akarja folytatni, azonban az előléptetéséhez szükséges átütő siker munkájában - mely meggyorsítaná tervét - nem jön el. Isabelle tehetséges kreatív, aki ontja magából a jobbnál-jobb ötleteket. Egy új okostelefon marketingtervének koncepcióját dolgozza ki, mely hatalmas sikert arat cégükön belül. Christine, Isabelle ötletében látja a hiányzó elismerést tervének megvalósításához. Dicséretekkel halmozza el és gyengéd érzelmekkel, flörtölgetve manipulálja a naiv lányt, hogy Londonba utazva tökéletesítse reklámkoncepcióját. Miközben külföldön tartózkodik, ötletét Christine sajátjaként adja el és ezzel a… Több

Forgatókönyvíró: Nathalie Carter, Alain Corneau
Ország: Németország, Franciaország
Premier (HU): 2013.04.25.

2019.07.23 Berto49

Öldöklő rivalizálás

Nem értem, hogy miért pocskondiázzák ezt a filmet a kritikák, nekem tetszett. Nagyon jók a színésznők Rachel McAdams, Noomi Rapace („Tetovált lány”) és a kis vörös Karoline Herfurth. A vége ugyan eléggé hasonlít a „Carrie” befejezéséhez, de saját magától lopni, ha nem is túlzottan etikus, a rendezőtől megszokhattuk a koppintást. Szeretném úgy ismerni a filmtörténetet, ahogy De Palma álmából fölkeltve is sorolni tudná a klasszikus filmek jeleneteit. Munkájának alapötlete nem eredeti, a feldolgozására kapott pénzt a producernek (Said Ben Said) köszönheti, aki ügyes üzletemberként két éven belül ugyanazt az „árucikket” egy nagyobb profitot termelő piacon próbálta értékesíteni. Annak ellenére, hogy Alain Corneau „Szerelmi bűnök” című filmjét is láttam, ez a változat is kellően jó szórakozást nyújtott.

2018.01.18 mamiéstöti2

Tartalmilag eléggé felcsigázta az érdeklődésemet és pont az is volt benne, amire számítottam és épp ezért egy kicsit lehangoló volt.

2016.07.02 Ronin

Nagyon vártam ezt a filmet már az első trailer után, Rachel McAdams, Noomi Rapace és főleg Brian De Palma nagy nevek, de ez a film az már az elejétől annyira sokkolni akart, hogy nem tudott benne aztán már lekötni semmi. Három szép nő, egy zavart fé... Több

2015.08.23 jazzy

Brian de Palma hozza a formáját, és kicsivel több mint egy órán át remekül működik minden. Aztán már túlkombinálttá válik, és Noomi Rapace hullámzó teljesítménye ekkorra már teljesen szétesik.

A film összbevétele 713 616 dollár volt (imdb.com).

Paul Anderson az eredetileg szerződtetett Dominic Coopert váltotta a stábban. Szerző: dulkap

A film a francia Szerelmi bűnök (2010) című film remake-je, aminek a rendezője Alain Corneau a film megjelenésében hunyt el.Szerző: dulkap

A Gyilkos vágyak Rachel McAdams, Noomi Rapace és Paul Anderson második közös filmje (az első a Sherlock Holmes: Árnyjáték volt).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt a hetedik Brian De Palma film, amelynek Pino Donaggio szerezte a zenéjét.Szerző: ArpiHajdu és Réci