A fegyvertelen katona

A fegyvertelen katona

Hacksaw Ridge

Vince Vaughn
Andrew Garfield

A második világháború idején egy amerikai katonai orvos, Desmon Doss fegyvertelenül indul a csatamezőre, ugyanis erkölcsi nézeteivel ellenkezik az emberölés. A férfi hőssé válik, amikor a háború legvéresebb, okinawai összecsapásában egyetlen elsütött fegyver nélkül hetvenöt ember életét… Több

Rendező: Mel Gibson
Forgatókönyvíró: Robert Schenkkan, Andrew Knight
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2016.12.29.

2024.02.24 Bogi

Fantasztikus film. Tele kihívásokkal és kitartással. Csak ajánlani tudom.

2021.08.30 Sachiko

a nap véleménye

És mindig van tovább

Sok háborús filmet láttam már. Tényleg. Van pár kedvencem, mondanom sem kell, ez a darab közöttük van. Háború. Általában valamelyik fél szemszögéből szemléljük az eseményeket, és értelemszerűen az a fél testesíti meg a jókat, az ellenség meg nyilván ... Teljes kritika

Annyira sablonos és lerágott csont, tele logikai buktatókkal és életszerűtlen jelenetekkel, hogy ennyire tudom értékelni, és nem többre. Gyenge és unalmas. Nálam még mindig a Szakasz az etalon a háborús filmek kategóriában.

2018.10.22 indingo

Nem mindennapi történet az biztos. Tetszett, hogy a gyerekkor és annak meghatározó történéseivel indul a film. Nem kedvelem a háborús storykat, de ez megérintett.

2017.09.17 dulkap

Ami miatt nekem kevésbé tetszett, hogy túlságosan sablonos és pátoszos volt már menet közben is ahhoz, hogy elhiggyem minden percét. Sok benne a logikátlanság és az életszerűtlenség, ami miatt inkább érzem azt, hogy a lényeget megtartottá az igaz tör... Több

A film összbevétele 175 302 354 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 737 097 forintot termelt. A hazai mozik összesen 57 341 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező Mel Gibson fia, Milo Gibson 5 évvel A fegyvertelen katona után újra szerepelt egy valós eseményeket feldolgozó filmben, A helyőrségben.Szerző: Ursus Arctos

A film alaptörténetének főhőse Desmond Doss, akinek élete sajátosan alakult a háború végén: 1945 október 12-én az USA elnöke, Harry Truman személyesen tüntette ki (Medal of Honorral), később Georgiában egy kis farmon telepedett le. Kétszer nősült, és csak 2006 március 23-án halt meg, 87 évesen.Szerző: Jerico

A filmet Ausztráliában forgatták és három szereplő kivételével mindenki ausztrál benne. A 3 amerikai szereplő: Vince Vaughn, Sam Worthington és a főszereplő Andrew Garfield.Szerző: Ogre

A film végén nyilatkoznak a valódi katonák is.Szerző: HE7EDIK

(2016. 12. 18.)
A fegyvertelen katona egy vérbeli Mel Gibson-film: erőszak és pátosz vegyül benne, olykor hatásvadász módon, olykor pedig valóban megrendítően. Több

(2017. 02. 01.)
Kár lenne kihagyni ezt a mintegy 75 perces műsort, mert nem csak egy sokkal emberibb, esendőbb oldaláról ismerhetünk meg egy híres embert, hanem azért is, mert a sikerrel járható buktatókról olyan szellemesen beszél, hogy az valami fenomenális. Több

(2017. 01. 26.)
Végtagröptetős tangó Mel Gibson módra!
Gibson 10 év után egy nagyon korrekt filmet rakott le, aminek az első fele egészen kiváló, a második viszont csak rutinmunka, ráadásul eléggé elvárja, hogy fogadjunk el mindent, amit Ő a vászonra költ, mert az úgy van. Ha a későbbiekben ez lesz a minimum szint, akkor egy szavunk sem lehet. Ui: Vince Vaughn élete legjobb szerepét kapta meg. Több moc... Több

(2017. 01. 27.)
Mel Gibson visszatért és ezúttal is hozta azt a hamisítatlan hangulatot, ami miatt annyian, annyira szeretjük őt, mint rendezőt. A fegyvertelen katona néhol ugyan karcolja a túlzott hősiesség eposzát, de ezt leszámítva egy kifogástalan mozi. Több

(2017. 02. 24.)
Gyáva, aki nem ragad fegyvert?!
Mel Gibson 10 év után végre visszatért a rendezéshez, és milyen jól tette. Üdv újra a filmes világban Mr. Gibson.