Haifai kikötő

Haifai kikötő

Hayored Lema'ala (L'esprit de l'escalier )

A Haifai kikötő egy merengő, filozofikus alkotás két férfiről olyan fogalmak értintésével, mint a szeméyiség, a társadalom, a hűség, az indentitás, és maga az élet.

(hp)

Rendező: Elad Keidan
Forgatókönyvíró: Elad Keidan
Ország: Izrael
Premier (HU): 2016.06.02.

2016.07.10 Toncsi

Nagyon lassú tempójú film, de én pont ilyennek szerettem. Az emberi drámák és sorsok lassan tárulnak fel előttünk, s így bontakoznak ki az emberi jellemek is. Ez a film lelassít és teljesen kizökkent európaiságunkból és a felvilágosult, felgyorsult, ... Több

2016.06.09 Sniper

A filmdráma minden komoly és mély tartalma, mondanivalója édesítve van egy csipetnyi humorral, mely szívbéli nevetést és mosolyokat produkál.

(2016. 06. 14.)
Különleges dramaturgia, abszurd szituációs humor és tompa elmélkedés kíséri az izraeli filmkészítés újabb remekét. A Haifai kikötő nem akarja megváltani a világot, egyszerűségében mégis nagyszerű, és nem mellesleg egyedi hangvételű, szerzői alkotás. 8/10 Több

(2016. 06. 22.)
Hiába dobálja szét Uri a kőlépcső tégláit az egyik jelenetben, azok végül mind visszakerülnek a helyükre, jelezve, hogy vannak nálunk hatalmasabb dolgok, amik/akik elrendezik a dolgokat helyettünk. 60/100 Több