Hajsza a föld alatt

Denzel Washington
John Travolta
Denzel Washington
John Travolta

New Yorkban minden megtörténhet, de mindig érhetik az embert meglepetések. Ezt történik a helyi metróhálózat egyik alkalmazottjával is, Walter Garberrel (Denzel Washington), ugyanis terroristák eltérítik az egyik metrójáratot, és vezetőjük, Ryder (John Travolta) csak Garberrel hajlandó… Több

Rendező: Tony Scott
Író: John Godey
Forgatókönyvíró: Brian Helgeland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2009.09.03.

2024.03.23 Tomipapi

Nagyon jóra sikeredett a film. Travolta szenzációsat alakított benne. Persze a többi nagy név is állta a sarat. A karakterek klasszul lettek kiválasztva. Minden nagyon a helyén volt benne.

2019.04.25 Thibo84

Sajna hiába a jó színészek, nem tudta felülmúlni az 1974-es verziót. A történet ugyanaz alapjaiban, csak a karakterek térnek el egy kicsit, és itt akartak csavarni egyet rajta, de ez nekem nem igazán jött be. Ráadásul, míg a régi verzióban karizmatik... Több

2017.10.23 Deku

Valahol számítottam rá, hogy nem lesz egy eget rengető sztorija ennek a filmnek. Mégis kár érte. Történetileg nem egy elsöprő teljesítmény épp, hogy csak eléri azt a szintet, amikor még nem húzom a számat ásításra miatta.

2023.06.09 Erik Csok

Denzel Washington és John Travolta kettőse a metró alagútban

Kifejezetten izgalmas és jól sikerült film. Denzel Washington egyik legjobb filmje, vagyis nekem ez az egyik kedvencem tőle. John Travoltát ki nem állhatom, ebben a filmben viszont ő a gonosz, és kifejezetten jól játszik. Izgalmas, és szerintem a vége is tök egyben van. Én már kétszer láttam, és ajánlom!

2018.05.15 Filmelemző

Tony Scott a Deja Vu, a Kémjátszma, a Közellenség és többek közt a Top Gun rendezője ezúttal egy furcsa metrókocsis akciófilmet készített, melyben John Travolta és Denzel Washington párosa játssza a főszerepet. A sztori nagyjából átlagos, az akciók s... Több

A filmnek 100 millió dollár volt a költségvetése és 150 millió dollár a bevétele.Szerző: LionelMessi10

Az egyik rosszfiút alakító színész valóban büntetett előéletű, akit a rendező Tony Scott azért válogatott be a filmbe, mert elég meggyőzően hozta a bűnöző figurát.Szerző: SódóGA

A Waldorf Astoria alatt található Roosevelt Tunnel, amelyet Ryder a metróból való szökése közben használ, a titkos 61-es vonal alapján készült. Ezt a Waldorf Astoria alá építették, hogy Franklin Roosevelt elnök titokban tudja használni a kerekesszékét. Szerző: SódóGA

A film tisztelgés Walther Matthau előtt, aki az 1974-es filmben játszotta Zachary Garber hadnagyot, aki nagyjából megfelel Denzel Washington karakterének. Zachary Garber kockás inget és sárga nyakkendőt viselt, Walter Garber pedig a 2009-es filmben sárga inget és kockás mintás nyakkendőt.Szerző: SódóGA