Halállista

Halállista

Kill List

Nyolc hónappal utolsó megbízása után egy bérgyilkos ismét elvállal egy munkát két társával. De az egyszerűnek induló feladat egyre bizarrabbá és nyugtalanítóbbá válik, és mélyre vezeti a bérgyilkosokat a sötétség szívébe.

(dulkap)

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.09.14.

2024.01.22 Interfectorem Sabnock

Mert ezt azért látni kell!

Ben Wheatley nem rossz koncepciót rakott le, persze sok embert meg fog osztani, van, akinek nagyon bejövős lesz, van, aki el sem tudja majd viselni! Amy Jump érdekes forgatókönyve alapján... A sztori szerint egy család van a középpontban, ahol minden... Teljes kritika

2016.10.18 hsanya182

Sejtelmes film, az eleje szerintem jobban indul, elég jól játszanak a szinészek, de a film egésze elég bizarr, érzed hogy bármi megtörténhetne, aztán nem történik semmi. Van egy két őrült pszicho jelenet benne, de nem dobja meg az a pár agresszió a f... Több

2023.11.21 kabel

Agybomlás

A Kill List egy elég kemény film. Egy drámának indul, majd thrillerbe csap át, csak hogy horrorban kössön ki. Mindezt viszonylag lassan teszi, elemeit szépen egymás után építgeti, és figyelni kell, mit akarunk elhinni a mesélőnek. Történetünk két bérgyilkos mindennapi életét és tevékenységét mutatja be, látjuk családjukat, problémáikat és szorongásaikat. Gal megpróbál mindent higgadtan kezelni, míg Jay egyre jobban elveszik a gyilkolásokban és saját kiútkeresésében. A film nagyon lágyan játszik a valóságtorzítással, azonban a vágási technika tempója és kivitelezése hagy némi kívánnivalót maga után. Ugyanakkor, lehet ezzel akart a rendező rámutatni, azonban akkor ez nem sikerült túl jól. A történet ugyanis ugrál, emiatt nem tudunk semmit teljesen elhinni. Ez az utolsó etapban tornyosul ki legjobban, melyben kapunk pár kiszámítható, de mégis szívbemarkoló fordulatot, melyeket a film ugyanolyan nyersen láttat, mint a bevezető kedves vacsora jeleneteit vagy a család pénzügyi problémáit. Ez a fajta történetmesélés hihetetlen jól működik, és egy nagyon erős hangulatot kölcsönöz a filmnek. Szeretem, amikor a természetfeletti nincs explicit kimondva, vagy arcunkba tolva, az igazán ijesztő dolgok nem is a szellemek vagy hullahegyek, az emberi lélek furcsasága és képzelőereje az, amitől igazán félnünk kell. Ezt a hatást pedig a Kill List több mint elérte.

2016.03.10 KingPin

Nem igazán tudtam hova tenni ezt a filmet, de érdekes volt és végülis izgalmakban sem volt hiány. A színészi játék viszont nagyot dobott az egész színvonalán és a jelentek rendezői igazgatása is tetszett.

2015.06.04 ordas

A film nehezen indul be, de aztán hirtelen felpörögnek az események és én is több kedvvel néztem. Hihetetlenül lekötött és a hirtelen váltakozó képkockák és jelenetek, a párbeszédpanelek változatossága is igazán odaragasztott a képernyő elé.

A film összbevétele 26 297 dollár volt (imdb.com).

A film egyik korai jelenetében Jay éppen Shellel harcol, miközben Sam a kertben játékkardokkal játszik. Ez előrevetíti a történet végkimenetelét.Szerző: erare

A film azon jelenetében, amikor Jay és Gal egy alagútban menekül, a háttérben játszott betétdalban egy bálna éneke hallható.Szerző: erare

A film forgatási ideje 18 napig tartott.Szerző: erare

A filmben látható szivárvány a természet spontán eleme volt, nem a film készítői varázsolták oda utólag. A történet szerint egy másik szkriptben szerepelt volna egy szivárvány, de ezt végül törölték.Szerző: erare

(2017. 04. 23.)
A Kill List leginkább önmagáért különleges, ami éppen annyira érdekfeszítő, mint amennyire egy öncélúan sajátos film az lehet.

6/10 Több