Halálos iram

Laz Alonso
Gal Gadot
John Ortiz
Vin Diesel

Dom Toretto és Brian O'Conner közös ellenséggel kénytelenek szembenézni, a túléléshez pedig meg kell bízniuk egymásban. A duó nem ismer lehetetlent a volán mögött.

(hp)

Rendező: Justin Lin
Író: Chris Morgan
Forgatókönyvíró: Gary Scott Thompson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2009.04.09. | Netflix (2023.12.01.)
Több

2022.06.04 BRANTON

Felívelès? Majdnem.

2009-ben jött a széria negyedik része, ami talán valamilyen reboot is, de ez nem túl fontos. Visszatért Paul Walker és Vin Diesel. A rendezői székben ismételten Justin Lin ül. Ez a menet már jóval életképesebbre sikerült mint az előző. Előkerülnek a múlt árnyaiba sebek és a szép emlékek is. Itt mintha próbálkoztak volna valamilyen karakterépítéssel is, ami becsülendő. A második résznél dicsértem, hogy könnyedebb volt a hangvétel. Itt viszont azt dicsérnem, hogy komorabb. Ugyanis ez a komorabb stílus nagyon jól áll. A sztori átlagos, de kellemes. Ez a rész tökéletesen megfelel egy bosszúfilmnek is akár. Az akciók látványosak kezdenek lenni, a játékidő is rendben. A 102 perc gyorsan elrepül. Sajnálom is, hogy a későbbi részekben túltolták a játékidőt és az akciójeleneteket. Fura, hogy Justin Lin rendezte a legrosszabb és legjobb részt is. Ez a negyedik rész ugyan se előbbi, se utóbbi, egy teljesen átlagos akciófilm, mint a legelső rész.

2017.09.21 mamiéstöti2

A film készítésekor kicsit hagyták a készítők magukat elragadtatni a valósággal, ami nem tett jót a filmnek, de azért nem zökkenti ki annyira a nézőt.

2020.05.22 sptt

A szokásos...

Az autós jelenetek szokásos módon izgalmasak, nagyon jól lettek kitalálva, elkészítve. A szereplőgárda végre a régi, kiegészülve Gal Gadot-val, aki szintén jó választás volt. Nincs semmi extra, de ennek ellenére pörgős, végig élvezhető film.

2018.05.05 Filmelemző

Akárhány rész csináltak, mindet élvezettel néztem meg, de ez a legelső epizód volt a legnagyobb durranás számomra. Ekkor alapozták meg az alapfigurák karaktereit: Toretto, O'Conner, Letty, Mia, Leon, Vince, Hector alakjait. A Fast & Furious egy nagyo... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Túlságosan akciófilm és nem igazán látom benne az értelmet. Engem nem köt le, nem tudok hozzá filmélményt elraktározni. Talán a tempó, a sebesség feelingje miatt érdemes egyedül megnézni.

A film alcíme A hazatérés volt, utalva a Tokiói kalandra. Szerző: mamiéstöti2

A bemutatását követő három napban elért 72,5 millió dolláros bevételével a Halálos iram lett minden idők legjobban jövedelmező áprilisban debütáló filmje.Szerző: hp

Vin Diesel egyszerre szerette volna elkészíteni a negyedik és az ötödik részt, azonban a Universal várni akart a két produkció között. Diesel azonban engedélyt kapott arra, hogy megrendezzen egy 18 perces, a franchise világában játszódó rövidfilmet, amely a Halálos iram DVD kiadásán tekinthető meg.Szerző: hp

A Halálos iram lett a Universal legjobban nyitó filmje. Ezzel a Az elveszett világ: Jurassic Parkot (1997) utasította maga mögé. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2015. 05. 05.)
A 3. rész után a Halálos iramban széria romokban hevert: nem elég, hogy kritikailag mélypontra jutott a renoméja, az amerikai piacon pénzügyileg is megbukott, külföldön pedig a tokiói helyszín ellenére sem tudta növelni a bevételeit. Több