Halálos iramban: Ötödik sebesség

Halálos iramban: Ötödik sebesség

Fast Five

Miután Brian és Toretto kiszabadította Domot, folyamatosan menekülniük kell a hatóságok elől. Szabadságuk elnyerése érdekében elvállaják az utolsó balhét Rio de Janeiróban, és szembeszállnak a korrupt üzletemberrel, aki végezni akar velük. Mindeközben Hobbs, a szövetségi ügynök azt a… Több

Rendező: Justin Lin
Író: Chris Morgan
Forgatókönyvíró: Gary Scott Thompson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Brazília
Premier (HU): 2011.05.05. | Netflix (2023.12.01.)
Több

2023.11.14 Gamehun638

Egy átlagfilm az átlagembernek. Tv előtt vegetálva nézhető. Semmi extra, csak egy akciófilm.

2017.09.21 mamiéstöti2

Az egyik legjobb rész, mivel itt hozott új fényt a már már egyhangúvá váló történetnek a készítő csapat. Tetszettek az új megoldások és a történet is.

2018.12.06 HE7EDIK

Elmarad a franchise további részeitől de a széfes jelenet óriási, valamint mikor a drogbáró értekezik a portugál módszerről: - És a jobb élet morzsáiért cserébe ők az enyémek...

2022.06.04 BRANTON

Elèrkeztünk a csúcsponthoz!

Ebben a fejezetben a legjobb a csapatdinamika, a zenék, az adrenalin, a bicepszek és a tricepszek, akció, meg minden, amit egy akciófilmtől elvársz. Dwayne Johnson első szerepe a szériában, talán a legjobb is. Kőkemény bunyó Diesellel. Széffel végigrombolni egy várost. Nagyon szeretem ezt a részt, itt minden van, amit hiányoltam eddig és hiányolok majd ezek után is. A Ríoi hangulat, városképek, sztori. Nem sikerült azóta sem megugrani a színvonalat, de még megközelíteni sem nagyon. Az akciójelenetek itt valóban nagyon kezdenek az idiotizmus felé kanyarodni, de bőven emészthetők még. A következő etaptól kezd nagyon irreálisan építkezni a széria, itt még ha egy hajszállal is, de ésszerűbbek a dolgok. Visszatért Roman Pierce is a második részből, parán az első részből, a harmadikból, negyedikből, szóval egyben a csapat, talán minden eddiginél jobban! Ocean's Eleven érzésem is volt sokszor, miközben néztem ezt a részt. A humor és a lazaság itt is jelen, minden rendben. Telitalálat ez a rész. Talán a második rész az, ami közel ennyire tetszett, de csak közel ennyire. Mindenképp a legjobb rész ez az ötödik sebesség.

2018.07.18 Norbert93

Az "új" korszak legkiemelkedőbb darabja. Eltúlzott lóerők és képi világ, izomszag és Vin Diesel Dodge Chargere. Mélyen szántó gondolatokat ne várjunk a filmtől, hiszen nem azért készült. Amiért készült azt pedig tökéletesen megadja a nézőnek.

Az előző részek CGI dús jelenetire érkezett sok panasz miatt, a rendező ettől a résztől kezdve minimális technikát használ, így a látható jelenetek nagy része valós. Szerző: mamiéstöti2

Lettyt majdnem szerelmi háromszögbe helyezték a filmben, melynek másik két tagja Dom és Brian lett volna, de a színésznő ezt nem akarta vállalni.Szerző: mamiéstöti2

A facebook-on valaki azt írta ki, hogy nagyon kemény lenne, ha The Rock és Vin Diesel feszülne egymásnak, így a készítők bevonták Johnson-t a munkába. Szerző: mamiéstöti2

Michelle Rodriguez a filmre beülve tudta meg, hogy karaktere mégsem halt meg a 4. rész végén.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 05. 05.)
Vin újra tövig nyomja a gázpedált, amit zabál a nép, de erre még rá kell tenni egy jó nagy lapáttal, hogy ez így is maradjon. Több

(2019. 01. 04.)
Fast Five (2011)
"Nem rajongok az autós filmekért. Az autóversenyzős filmekről beszélek. Autós üldözés jöhet dögivel. Talán ezért nem láttam a mai napig a "Mint a villámot" és ezért kedvenceim egyike a "Mad Max 2. - Az országút harcosa - Mad Max 2. (1981)". Én nem érzem az ellenmondást ebben. Nincs is..." Több