Halálos közellenség

Halálos közellenség

L'Instinct de mort

"Nem szeretem a törvényeket, mivel a gazdagoknak találták ki" - mondja Jacques Mesrine, a francia kriminalisztika talán legismertebb és legveszélyesebb bűnözője. Az egyszerű munkásszülők gyermeke megjárta az algériai háborút. Miután három esztendővel később hazatért, könnyű pénzkereseti forrás után nézett. Az egyik rettegett bűnbanda tagja lett, bankokat rabolt, gyilkolt és más erőszakos bűncselekményeket követett el. Az sem törte meg, amikor a zsaruk 1962-ben elfogták és rács mögé került. Amikor forróvá vált a lába alatt a talaj, a kedvesével Kanadába szökött.

Ország: Franciaország, Kanada, Olaszország
Premier (HU): 2008.11.20.

2015.08.12 Rikudou6

Többet vártam tőle. Amikor beharangozták izgalmasnak tűnt. Sajnos a hozzá fűzött reményeimet korántsem váltotta be így ez egy bukta lett. Az érdeklődésem az első fél óra után teljesen elapadt.

2015.03.01 tomtom

Egy elég komplex alkotás, valami a krimi thriller, az esettanulmány és a karakterrajz közt. Talán ebben rejlik az ereje.

2015.01.06 Thor

Egy érdekes film, annyi biztos, a csávó bűnöz, bankot rabol, feleséget ver, embereket kínoz, csajokat szed föl, és ez megy körbe körbe. Az van, hogy sehol nem találtam egyfajta nyugvópontra, ahol csak egy kicsit is megnyílt volna nekem az egész lénye... Több

A film összbevétele 551 660 dollár volt (imdb.com).