Gwen

Kováts Adél
Hegedűs D. Géza
Kováts Adél

Egy hatvanas éveiben járó titokzatos mozdonyvezető hirtelen halála után a feleség, a szerető és törvénytelen lánya, és sok más kétes karakter a férfi múltjából szeretné megtudni, mégis ki volt az a férfi, akit szerettek. Majd meghalnak azért, hogy megtudják: melyiküket szerette igazából a férfi,… Több

Rendező: Kamondi Zoltán
Forgatókönyvíró: Kamondi Zoltán, László Márton
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.12.01.

2019.04.30 Berto49

Szerencsétlen címválasztás

Morbid címet választott Kamondi Zoltán, de bizonyára arra nem gondolt, hogy a film bemutatásának évében, 2016-ban már ő sem lesz az élők között. 55 éves korában váratlanul, szívelégtelenségben hunyt el. Életművéből ez az egyetlen – utolsó – film, amit láttam, nem is valószínű, hogy többet meg fogok nézni. Több filmes oldalon vígjátéknak sorolják be, de szerintem ez a műfaj megjelölés tévedés. Groteszk, szürreális elemek ugyan vannak benne, de alapjában véve egy cseppet sem mulatságos alkotás. A szívroham következtében meghalt Pócs Gábor mozdonyvezetőről furcsa és megdöbbentő tények derülnek ki. A filmben vannak érdekes mozzanatok, ilyenek például a megelevenedő, beszélő fényképek, vagy a különleges fényhatásokkal jelzett flashback jelenetek, de nem áll össze szerves egésszé. Pedig a szereplők mindent megtesznek a cél érdekében. Pócsné (Kováts Adél), a volt szerető, Marcsi (Ónodi Eszter) tehetségük javát bemutatják és a mellékszereplők, Molnár Piroska, Hegedűs D. Géza és az Alzheimer-kórban szenvedő Mama szerepében Törőcsik Mari jelenetei sokat emelnek a nívón, de nem eleget. Egy kusza, feleslegesen bonyolított történet került a nézők elé, amin az utolsó, csavaros kép sem tudott segíteni.

2016.12.02 Turro

Két óra magyar filmek esetén sok tud lenni, ám most nagyon is magával ragadott a film. A színészek valósággal lubickolnak szerepükben, ami igazán élvezetessé teszi a filmet. De ez a film nem csak szórakoztat, hanem el is gondolkodtat.

2016.12.14 anonym

Nagyon szimpatikus színészgárda! Alig várom, hogy lássam!...

2016.11.09 julisX

alig várom ezt a filmet, imádom az érdekes családok múltjában kutakodó filmeket, és itt mesés a női vonal a szereplőgárdában

2016.12.03 Gwen

A feleség megkeresi frissen elhunyt férje szeretőjét, hogy még jobban megismerhesse azt, akivel leélt 30 évet. Egy ilyen felütéstől mit is várhatna az ember? Elvárások nélkül ültem be a moziba, és egy szórakoztató, humoros drámát kaptam. A filmerőssége a hangulat és a remek szereplőgárda.

A film 4 151 432 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 332 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Kamondi Zoltán, a film rendezője 55 évesen, 2016 márciusában hunyt el tragikus gyorsasággal, így nem élhette meg filmjének bemutatását.Szerző: KaTuS55

(2016. 12. 09.)
Borzasztó tragédia, ha egy rendező nem sokkal a forgatás után meghal, és nem tudja befejezni a filmjét. Az meg már csak szörnyűség, hogy mások kénytelenek befejezni helyette. 20/100 Több

(2017. 01. 08.)
A filmet az elképesztő átgondolatlanság szakítja darabjaira, ami lehet, hogy nem is annyira Kamondi sara, hanem hogy az ő elhunytával műve tucatnyi kreatív koncepció csatatere lett.
3/10 Több