Cinderella
JRD

Hamupipőke egy angyali teremtés, kedves, szorgos és csodaszép, ám a gonosz mostohaanyja és két irigy mostohatestvére emberszámba sem veszi. Hamupipőke jobb életről álmodozik, szeretne eljutni a bálba, amit a herceg rendez. Kívánsága beteljesülésében segít neki három kisegér és a Jótündér, ám… Több

Premier: 1950.02.15. | Disney+ (2022.06.14.)

Hamupipőke  (2015)

Hamupipőke  (2021)

2023.09.12 Timon

Nagyon tetszett, megható és tanulságos mese, igazi Walt Disney-klasszikus. Kedvenc részem belőle az, amikor az egerek készítik a ruhát, illetve ahogy énekelnek. Nagyon aranyosak és jó szándékúak voltak. És persze a végén az igazság győzött, és Hamupipőke szabad lett – gyönyörű és érzelmes finálé lett. 10/10.

2022.04.19 JRD

A jó és a rossz. A halál és az élet. A jó elnyeri méltó jutalmát és a rossza büntetését. Hamupipőke története eredetileg nem ilyen negédes inkább horrorisztikus, de ez a Disney verzióra egyáltalán nem érvényes. Érdemes a figyelemre! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.12.06 mamiéstöti2

Egy igazi Disney klasszikus, melyben a romantika kapja talán a legnagyobb hangsúlyt. A jó pedig megkapja megérdemelt jutalmát.

2017.04.14 indingo

Nagyon szép romantikus mesefilm, gyönyörű látvánnyal. A története nagyon kedvelhető a gonosz mostohával és a féltestvérekkel, valamint a tündérkeresztanyával.

2017.07.24 Deku

Nekem piszkosul tetszett ez a fajta Disney mese is hisz itt előnyben részesül a romantika és kicsit talán ragyogóbb minden de akkor is szerethető. Nagyon egyedi.

Lucifer a macska alakját egy Molly nevezetű valós macskáról mintázták.Szerző: JRD

Lucifer, a macska alakja is sok fejtörést okozott. Nehezen született meg a kinézete. Szerző: JRD

Már 1922-ben megkezdték Hamupipőke "tervezését".Szerző: JRD

Walt Disney nem először nyúlt hozzá Hamupipőke történetéhez. Már 1922-ben is készített csapatával egy változatot, mely a Laugh-O-Gram sorozat utolsó darabjaként jelent meg.Szerző: TribeBubu