Videók

A teljesen átlagos és apolitikus középiskolai tanár, Nyúl Béla hamarosan politikai támadások célpontjává válik, miután Hannibál pun hadvezér haláláról írt egy tanulmányt. A férfi a mélybe repül, mindeközben Budapesten egy új tánc, a rumba… Több

Ország: Magyarország

Buttykay Emmi
Greguss Zoltán
Kiss Manyi

2017.12.09 Berto49

Fábri Zoltán fantasztikus filmje, nálam a legjobb három Fábri-mű között van. A film ma is döbbenetesen időszerű, gondoljunk csak bizonyos szervezetekre, mozgalmakra. Szabó Ernő Nyúl Béla alakjában csodálatos. Greguss Zoltán szerintem túlságosan harsány volt, bár lehet, hogy voltak olyan képviselők.

2016.11.23 Cercei

Sajnos súlyos, nagy örök igazságokat boncolgat a film. Móra Ferenc minden szava egy kis nyílhegy a közönyösségbe fulladt emberek lelkébe, ahogy ez a film is azt veszi célba...A kisember jámborsága a zsarnoki szemétládákkal szemben szinte semmit sem ér...

2015.11.14 Domino

Sanos egyre kevesebb Hannibál tanár úr van, és szinte már csak zsarnokok. A film végig hű maradt mondandójához minden tekintetben. Az egyik legjobb alkotása Fábrinak.

A filmet digitálisan felújították, amit 2018-ban mutattak be.Szerző: harnas1207

Szabó Ernőn kívül a főszerepre esélyes volt Ascher Oszkár és Rajz János is.Szerző: harnas1207

2012-ben felvették a Magyar Művészeti Akadémia tagjai által kiválasztott legjobb 53 magyar alkotás listájára.Szerző: harnas1207

1948 előtt (a film '31-ben játszódik) az 5-ös volt a legrosszabb, az 1-es a legjobb osztályzat.Szerző: harnas1207

Móra Ferenc Hannibál feltámasztása című regénye alapján készült. Anno olvastam is, de ahogy utánanéztem, az egy csonkított változat volt. Az eredeti, szöveghű változat csak(!) 2004-ben jelent meg.Szerző: Berto49