Karácsonyi meglepi

Karácsonyi meglepi

Happiest Season
elekm90

Az első találkozás a barátnőd szüleivel bizony kemény lehet. Az esküvőről ábrándozol, és azt tervezed, hogy megkéred a szerelmed kezét a közös karácsonyi vacsorán, majd rádöbbensz, hogy a család tagjainak fogalma sincs arról, hogy leszbikus vagy. Ha így áll a helyzet, a dolgod a vártnál… Több

Rendező: Clea DuVall
Forgatókönyvíró: Clea DuVall, Mary Holland
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2020.11.25. | HBO Max (2021.11.28.) | Netflix (2022.11.01.)
Forgalmazó: InterCom

2021.12.18 Lóri Ádámcsik

Klisé klisé hátán

Semmi eredetiség, unalmas, egyáltalán nem karácsonyi film. Időpazarlás.

2021.12.13 elekm90

Tetszett a film üzenete, voltak aranyos pillanatai, sőt nem is volt rossz, azonban engem a karaktereknél egy picit elveszített a film. A szereplők több mint fele olyannyira sarkított és túltolt, ami miatt a humor is olykor átcsap a rossz amerikai fajtába.

2021.11.29 Sajt

Nagyon jó film! Vices és romantikus. Nem csak a karácsonyról, hanem az önfelvállalásról is szól. Nekem nagyon tetszett, ez lesz a kedvenc karis filmem.

2021.04.01 Andrea387225

Fontos filmet készített Clea DuVall az egyenlőségről, együttérzésről, elfogadásról. A színészek kitűnőek mindannyian. Dan Levy karaktere kedvencem lett.

2020.11.26 brsvktr87

Nos, azt hiszem ilyet sem láttunk még, és még hezitálok.... Azt mindenesetre megjegyezném, hogy Davis és Stewart nagyon jók, de a film mintha sehogy sem bírna túllépni a karácsonyi kliséken.

A film összbevétele 457 640 dollár volt (imdb.com).

Akárcsak debütáló nagyjátékfilmje, a 2016-os A párterápia esetében Clea DuVall nemcsak rendezőként, de forgatókönyvíróként is jegyzi a produkciót. Szerző: hp

2018-ban jelentették be hivatalosan, hogy Kristen Stewart alakítja a film főszerepét, majd 2019 januárjában csatlakozott mellé a Terminator: Sötét végzet sztárja, Mackenzie Davis.Szerző: hp

A film forgatása 2020. január 21-én kezdődött meg Pittsburgh-ben és február 28-án ért véget, közvetlenül azelőtt, hogy a filmipar teljesen befagyott volna a koronavírus-járvány kirobbanása miatt. Szerző: hp

A film rendezője, Clea DuVall elsősorban színésznőként tett szert népszerűségre. DuVallt olyan sikerfilmekből lehet ismerős a hazai közönség számára, mint a 21 gramm, a Zodiákus, Az Argo-akció, de feltűnt a Helyszínelők, A szolgálólány meséje és a Better Call Saul című sorozatokban. Szerző: hp