Harbinger Down

Egy csapat diák egy halászhajón útra kel, hogy Bering tengeren a bálnákat tanulmányozva megfigyeljék a globális felmelegedés hatásait. Csakhogy életük veszélybe kerül, amikor a jég alatt szovjet roncsokra bukkannak. A roncsokban agresszív mutáns lények fenik a fogukat a társaságra.

(hp)

Rendező: Alec Gillis
Író: Alec Gillis
Premier: 2015
Lance Henriksen

2022.02.12 Kóborló

Nagyon akartam, hogy egy jó film kerekedjen ebből.

A napokban olvastam erről a filmről, és az alapján, amit megtudtam róla, egyből rá is vetettem magamat (egyáltalán nem foglalkozva a negatív véleményekkel). Több olyan aspektusa is volt a filmnek, ami miatt mindenképp adtam volna egy esélyt neki, na ... Teljes kritika

2016.07.30 vejunkanew

Szerintem egy kicsit undorító volt, legalábbis, inkább undornak mondanám azt, amit kiváltott belőlem, semmint félelmet. Ebből a szempontból a látvány remek, csak valahogy épp a történet egy kissé lapos.

2018.03.20 respect the movies

Szerintem nem volt egy rossz film! Amikor Alec Gillis (ő a film rendezője és egyben forgatókönyvírója is) és Tom Woodruff Jr. (ő pedig a producere volt a filmnek) fejében megszületett az ötlet a Harbinger Down című filmről, egyértelműen abból a szánd... Több

2015.07.20 Jackob

Nagyon hasonlít a "Thing"-re, nem tudok egyszerűen elvonatkoztatni tőle. Persze ez nem feltétlenül rossz, csak épp egy kitaposott, kevésbé bevállalós útnak érzem. Tetszett a film máskülönben, nagyon jó hangulata van, kiegyensúlyozott.

A film összbevétele 61 036 dollár volt (imdb.com).

Alec Gillis és Tom Woodruff Jr. 350.000 dollárt gyűjtöttek össze a Kickstarteren különböző adományozóktól, hogy elkészíthessék ezt a filmet.Szerző: Kóborló

A film rendezője és forgatókönyvírója, Alec Gillis immáron harmadik alkalommal dolgozott együtt Lance Henriksen színésszel. Először az 1986-os A bolygó neve: Halál, majd később a 2004-es Alien vs. Predator - A Halál a Ragadozó ellen című filmben. Szerző: Kóborló

Miután a 2011-es A dolog című filmhez Alec Gillis és Tom Woodruff Jr. elkészítették az úgynevezett praktikus effekteket, a film producerei úgy döntöttek, hogy ezeket lecserélik CGI-technikával megalkotott trükkökre. A két maszkmester úgy döntött, hogy készítenek majd egy olyan szörnyfilmet, ahol a trükköket elsősorban praktikus effektekkel keltik életre, és csupán minimális CGI-t fognak alkalmazni. Jelen filmünk lenne az, amit a két híres maszkmester elhatározott még 2011-ben.Szerző: Kóborló

-nek ez volt a bemutatkozó filmje mint rendező és forgatókönyvíróként!Szerző: respect the movies

Értékelés: 5.5/10
(2015. 09. 07.)
Ez a film semmiképpen nem fogja visszaállítani praktikus effektek és a retro horrorok nimbuszát. Több