Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Harcosok klubja

(Fight Club)

Tartalom

Jack azt gondolja, hogy teljesen normális és kiegyensúlyozott életet él, hollott utálja a munkáját, terápiás csoportokba jár, és csak Marlával tudja megértetni magát. Élete gyökresen megváltozik, amikor találkozik a normálisnak és kiegyensúlyozottnak egyáltalán nem nevezhető Tylerrel, aki olyan dolgokra döbbenti rá, amiről már rég elfeledkezett. Létrehoznak egy titkos csoportot, ami nemet mond a fogyasztói társadalomra, és egyre ijesztőbb eszközökkel érvényesítik akaratukat, egészen addig, amíg Jackben felmerül a kérdés: ki is irányít kit?
(SódóGA)

2016. 04. 15. 21:38

Anno moziban láttam és már akkor is nagyon letaglózott de csak többszöri megnézés után tűntek fel az apró kis jelek a filmben amikkel mesterien játszottak.

2016. 04. 15. 21:13

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

2016. 12. 12. 23:19

Erős kételyekkel álltam a filmhez és sajnos be is igazolódott a feltevésem miszerint nem üti meg a kellő mércét. Biztos jó páran ellenzik eme gondolatokat de számomra akkor sem adott olyan élményt amit megfogna benne.

Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Edward Norton

Tyler Durden és Marla szexjeleneténél David Fincher egy olyan hatást akart elérni (saját bevallása szerint), mintha a Szabadság-szobor és a Mount Rushmore szeretkezne egymással, s közben egy légy repked körülöttük, amely felveszi az egészet. Mindezt csak CGI-jal tudták kivitelezni, amelyet úgy oldottak meg, hogy a két színész ruhában volt, s a testükhöz mozgásérzékelőket tapasztottak, majd eljátszották a jelenetet. Ezután jött két testdublőr, akik eljátszották ugyanezt a jelenetsort, majd a két felvételből rakták össze a teljes jelenetet. Mindez jelentősen megnövelte a költségeket, mert a film elején senki nem számolt azzal, hogy ehhez a jelenethez CGI-ra lesz szükség.

Tyler Durden már azelőtt is látható a filmben, mielőtt a repülőn összefutottak volna. Többször is felvillanó képek formájában jelenik meg a karakter.

(szaka123)

A jelenetben amikor a papot és bibliáját lelocsolja az egyik klubtag slaggal, megremeg a kamera, állítólag azért mert az operatőr nem bírta nevetés nélkül végignézni a jelenetet.

Smoking Barrels: Harcosok klubja
Igazából a Harcosok klubja minden, amire az egy kaptafára készülő filmekbe belefáradt néző vágyhat: tele szokatlan elemekkel, jól idézhető momentumokkal, remek alakításokkal és egy emlékezetes karakterisztikával.
Revizor: TŐKEDÖNTÉS AZ ALAGSORBÓL
A Harcosok klubja első bemutatója idején az ezredforduló globális kultuszdarabja lett, jóformán az is látta, aki nem látta. BÉKÉS BÁLINT KRITIKÁJA.
Hetediksor: Tyler, a pusztító
Ma már nehezebben képzelhető el, hogy a Fox vagy akármelyik másik nagy filmgyártó egy ilyen projektbe belefogjon, de az ezredforduló küszöbén valahogy mégis átment ez a forgatókönyv a szűrőn. A végén mégis azoknak lesz igazuk, akik szerint régen minden jobb volt.