Harcosok klubja

Fight Club

2024.02.20 Schumy1

Párszor adtam neki esélyt, de be kellett látnom, hogy nem az én műfajom.

2020.08.10 csd

Mihez kezdjünk, ha kiment a divadból a Harcosok klubja

Számomra a Harcosok klubja kétségtelenül az Amerikai Pzichó antitézise. Palahniuk regénye ugyanis szembemegy mindennel, amit Ellis ábrázolt, bár fontos azt is megyjegyezni, hogy Ellis nem egy generációs regényt próbált meg írni, míg Palahniuk nagyon is megközelítette ezt az értelmezési lehetőséget. Innen nézve egyébként a Harcosok klubja akár zsákutca is lehet, hiszen a fogyasztói társadalom problémájának kérdése épp annyira ráhúzható a fiatalabb generációkra is, és az ember rájön, hogy a Harcosok kluba ebből a szempontból épp csak karcolja a felszínt. Nagyon hatáskeldő mind a film, mind pedig a regény maga, és ha az ember elégszer megnézni, rájön, hogy talán egy kissé rá is szedték, még akkor is, ha a sztori pokolian őszinte kegyetlen. Mindenesetre a Harcosok klubja még mindig egy jó alap ahhoz, ha kockára akarjuk tenni a gondolkodásmódunkat, utána viszont érdemes tovább ásni, fúrni.

2017.10.07 indingo

Szerintem ez egy marha jó film, mind történetben, mind szereposzásban. A színészek is sokat hozzátesznek az élvezethez, a története nagyon csalafinta, végig leköti az ember figyelmét.

2016.04.15 ArpiHajdu és Réci

Egyik kedvenc filmem. Remek görbetükröt mutat korunk fogyasztói társadalmáról, és annyi szállóigét fogalmaz, hogy meg sem lehet számolni. Aki teheti, olvassa el a regényt is!

2019.03.09 Puncs

Egyszerűen zseniális. Kultuszfilm. David Fincher legnagyszerűbb alkotása. A sztorija annyira érdekfeszítő, hogy sokadjára is leköti az embert. Nyersen tálalja a világ dolgait. A társadalomkritika, amit Brad Pitt Tyler Durden szerepében megfogalmaz az... Több

2017.09.27 HercegPeter

Igen erős alkotás az biztos. Fordulatos, jó történettel és parádés színészi játékkal. Különösen Edward Norton nyújt kiemelkedőt. Érdekes, hogy a film vígjátékra hajaz, aztán megy át drámába. Közben hébe-hóba akciójeleneteket is láthatunk. A csavart i... Több

Fincher szuper kis akcióthrillere, ami azért jócskán megmozgatja az agysejteket. Norton zseniális ebben a filmben, de semmivel sem marad le tőle Pitt és Bonham-Carter sem. Érdekes menete van a filmnek, de fantasztikus lazasággal van felvezetve, és előadva. Ajánlott!

2021.02.05 Eastern79

Kórkép/Korkép

David Fincher filmje egy kijózanító lázálom, egy olyan látomás, ami örökre megkérdőjelez benned mindent, amit eddig a világról gondoltál. Utazás a saját koponyádban, kijózanító, felforgató, zseniális. Látni kell!

2018.01.21 mamiéstöti2

Valahogy nem az én felfogásomhoz passzoló film. Végig szenvedtem rajta, mert mindenki dicséri, de nekem nem adott semmit, inkább elvett.

2016.05.19 Yosihiro

A film sok emeberi vonásra rávilágít. A történetvezetése jónak mondható de mégis inkább lehuznám. A szinészi alakítások sem törnek a magasba de mégis érzékelhető a profizmus. Jó fil összeségében nézhető Üdv Yosi

2017.07.08 Deku

Helena nem volt meglepetés számomra, viszont Brad Pitt annál inkább hisz nem a kedvencem de itt bőven király volt. Kellemes kis időtöltést nyújt az egész családnak. Azt gondolom, hogy ennél jobban nem tudták volna vissza adni amit kigondolt a készítő.

2019.02.05 dailyfilmsan

Le a kalappal nem mindennapi és nagyon szövevényes a film. Oda kell figyelnie az embernek ha érteni szeretné mit is akar neki közvetíteni a film. Szerintem nagyon jól összehozták a szerepválogatást. Tetszett a hangulata is a filmnek az az igazi tojok... Több

2017.03.13 GedyPapa

Egy kiváló alkotás két felejthetetlen alkotással. Brad Pitt és Edward Norton olyat művelnek, amitől minden filmnézőnek leesik az álla. Olyan ez a filmművészetben, mint az Egri csillagok az irodalomban. Kötelező darab!!

2023.09.10 Piczil Zsolt

Nihilista f*szfejek, mondom a kívülállóknak a filmről... Csak, hogy nehogy közéjük álljak (a Klubba). Ez a film túl jó hogy ne, és túl káros, hogy rajongjak érte.