Harold és Maude

Harold és Maude

Harold and Maude

Harold, a húszéves fiú vagyonos családból származik, szabadidejében előszeretettel jár temetésekre és gyakran színlel öngyilkosságot. Maude elmúlt már 80 és életszeretete tevékeny életében mutatkozik meg. Kettejük találkozása teljesen megváltoztatja Harold élethez való hozzáállását.

(erare)

Rendező: Hal Ashby
Író: Colin Higgins
Premier: 1971.12.20.

2019.03.01 dailyfilmsan

Nagyon poénos a filmm de nekem kicsit bizar volt a néni és a fiatal srác kapcsolata. Igaz a néniben volt valami életimádat de akkor is.Nem mondom hogy kihagyhatatlan darab de nem rossz és meg lehet nézni egyszer.

2016.03.05 Sniper

Nagyon tetszett a film, igazán szerettem. Megvan benne az a kattant és abszurd vonal, amit én kedvelek a kicsit művészfilmekben. Szeretem amiatt is, mert ellentétek vonulnak fel, melyek mégis kiegészítik egymást, mint pl. a két főszereplő életkora. Szép film; nagyon tanulságos és megható.

2015.01.30 Toncsi

Nekem túl szomorú volt és komor. Vannak ennél jobb filmek is a témában.

4. helyen szerepelt a Entertainment Weekly "Top 50 minden idők legjobb kultúrfilmje" listáján.Szerző: dailyfilmsan

Boy George, a 80-as évek pop ikonja nagy rajongója a filmnek. Szerző: dailyfilmsan

A film színdarab változatát Magyarországon is játszották, a Budapesti Kamaraszínházban, Vári Éva és Kolovratnik Krisztián főszereplésével.Szerző: Berto49

1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített filmes gyűjteményben , helyett kapott ez a film.Szerző: Norbi

Hal Ashby akart egy jelenetet forgatni amiben Harold és Maude szeretkeznek, de a Paramount visszautasította az ötletet. Szerző: rbernadett