Három szín: piros

Három szín: piros

Trois couleurs: Rouge

Krzysztof Kieslowski Három szín trilógiája a filmművészet egyik legérdekesebb és legértékesebb darabja. A három tétel a francia nemzeti lobogó három színét kapcsolja a forradalom három jelszavához: szabadság, egyenlőség, testvériség. A trilógia egyes darabjai e… Több

Ország: Franciaország, Svájc, Lengyelország
Premier (HU): 1994.12.08.
Samuel Le Bihan
Jean-Pierre Lorit
Jean-Pierre Lorit
Samuel Le Bihan

2016.03.07 citizenfour99

Az operatőri munkától szabályosan lehidaltam. A 3 szín lezáró darabja. Az egész alkot 1 filmet szóval minda hármat ajánlom.

2015.02.18 erare

A filmtrilógia befejező része is zseniális. Habár a fiatal modell és az idős ügyvéd kapcsolatának kidolgozása szerintem nem sikerült olyan jól, a színészeket ismét eltalálta az egyes szerepekre. Szép ahogyan a három rész főhősei, mondanivalójuk ebben az epizódban kapcsolódik össze.

2015.10.23 Mano35

A film alapvető kérdésekre keresi a választ alapvető témát választott, Mégis nagyon egyedi es karkreres alkotásról beszélhetünk. Érdekes történelmi tema, remek rendezés.

2015.11.03 Cptn_Cold

Így kell ezt. Pontosan így kell elszúrni egy egész jó film koncepciót. Totálisan el lett szúrva szerintem. Nagyon jó lett volna az alap felállás azonban valahogy nem úgy jött ki a lépés semmire, mint ahogy tervezve volt. Röviden: Láttam már jobbat is és soha többet hasonlót!

2015.06.30 Domino

Ez egyszerűen egy zseniális alapmű, amit mindenkinek látnia kell. Egyrészt egy szívet tépő történetről van szó, amellyel talán ha nem is találkozunk a mindennapokban, mégis magunkra tudjuk vonatkoztatni.

(2016. 11. 27.)
Három szín: Piros
A Pirost is nehéz tehát a trilógia egészéhez mérve értékelni: bár ugyanaz az alkotó, hasonló eszközökkel valósította meg, teljesen eltérő élményt nyújt. Ami egyrészről örvendetes változatosságot, másrészről viszont az etalonként számon tartott Kék magasságaihoz képest enyhe hiányérzetet jelent. Abban azonban ez a zárófilm is megerősít, hogy Kieslow... Több