Ház a kísértet-hegyen

Timon
Famke Janssen
Geoffrey Rush
Famke Janssen

Egy vidámpark tulajdonosa 1 000 000 dollárt ajánl a jelentkezőknek, ha képesek eltölteni egy éjszakát egy szellemjárta házban, aminek hátborzongató a múltja.

(Hupka Adrián)

Rendező: William Malone
Forgatókönyvíró: Robb White, Dick Beebe
Zene: Don Davis
Premier (HU): 2000.11.02.

2023.10.29 Gamehun638

Akkora hangulat van a filmben, de erre a végére elcseszni egy gagyi CGI-al... Egy-két helyen kifejezetten látványos baki is van. A szereplők azokból az évekből valók. (Faculty - Az invázium, Végső állomás, A Karib-tenger kalózai) Sokkalta többet is ki lehetett volna hozni ebből, de még így is létrehoztak egy atmoszférát.

2019.10.12 Timon

Közepesen erős

Elsőre váratlan benyomás alá helyezett a film,amely talán a laza-,és a kemény elemek keveredésének köszönhető benne.Példa erre az,hogy miközben az adrenalin-maxoló ,,kihalt" régi elmegyógyinztézetben sétálgatnak,közben olyan szövegek hangzanak el,amelyek vagy oldják a feszültséget,vagy röhejesebbé teszik. Akárhogy is,az alap mindenképpen megmarad,mert egy horror-pszichátriánál íjesztőbb helyet nem is találhattak volna.Mostanában viszont eszembe jutott,hogy vajon lehetséges-e,hogy Povegliáról mintázták-e:kihalt,elvileg nem szabad bemenni, és többek szerint kísértetjárta hely.Nevezvén ,,Halál szigetnek".Tudom,igekszek laza,nem ilyen nyomasztó dolgokat írni,de most ezt muszáj. Az 1959-es megfilmesítése már ennyivel szabadabb mozgástéren korához híven nem spórolt a feszültséggel. Én ugyan nem hiszek a kísértetekben,max. a helyszín keltette mélyreható benyomás lehet az,amit ilyen helyeken érezni;egy a lényeg:ha filmben van,akkor legyen a leghitelesebb,különben a kívánt hatás gyorsabban elvész. Ennél a filmnél a legtöbbet sajnos a vége rontotta:ott voltak az ,,adrenalin csúcsán",de megjelent a szellmeket ,,magábarejtő" dzsinn-szerűség,és a feszültség szinte megfeleződött.A grafikája még talán rendben volt,de a film hatása innentől már felejtős. 10/6

2019.05.31 Ms. Akárki

Igazi ütős horror tökéletesen kivitelezve. Ijesztő és egyedi is. Hogy a szellemeket csak a kamerákon keresztül látják az igazán ütős húzás volt. Eredetileg Famke Janssen miatt néztem csak meg, de nem bántam meg. Kellemes kis meglepetés volt ez a film.

Famke Janssen!

Famke Janssen egy bitang jó csaj!Imádom a filmjeit,rengeteget csak miatta néztem meg.Itt is inkább ő,aki számomra hozza a mércét.Egy kimért díva,aki utálja gazdag férjét,de persze a pénzéért mindent megtenne.Érdekes koncepcióval rendelkezik ez a mozi,amit elég nehéz behatárolni,talán egy misztikus horror,amivel kiegyezhetnénk.Persze a film maga egy remake,igaz az eredeti azt hiszem még az ötvenes években készült a filmes kor ha nem is hajnalán,de nem sokkal pirkadata után.William Malone jól megtervezte a folyamatokat,szépen indul,és folyamatosan adagolja a félelem szérumot a szervezetünkbe.Vannak nagyon jó meglátásai,például a szellemeket csak kamerán keresztül láthatjuk.A színészeket is okosan válogatta ki,és annyira különböznek,pont amennyire kell.Tetszenek a jump-cut-ok,vannak benne gore elemek is,és a félelmetes helyszín is nagyon jól meg lett csinálva.Egyszóval Famkét itt is öröm volt nézni,nemcsak a Bújócska,vagy az Elrabolva,vagy a nagy kedvencem, a 100 halálos lépés-ben.De a film is egészen kiváló!

2023.03.08 Kóborló

Kísértő kísértettek a filmvásznon

Vannak olyan filmek, amiket ha a néző újra elővesz egy megtekintés erejéig, jó pár év távlatából megdöbbenve tapasztalja azt, hogy mennyire igaz az a mondás, hogy az emlékek igencsak megtudnak szépíteni egyes dolgokat. Nos, nincs ez másként sajnos je... Teljes kritika

A film közepénél, mikor a két főszereplőt séta közben követi a kamera, hosszú ideig látványosan belóg a mikrofon.Szerző: Gamehun638

A film forgatását 1998. szeptember 27-én kezdték meg, és 1999. január 16-án készültek el vele.Szerző: Kóborló

A filmvégi stáblista után van még extra jelenet a filmhez.Szerző: Kóborló

A filmnek több különböző játékidejű változata is létezik, ezek közül a legrövidebb a magyar dvd-s kiadáson szereplő 89 perces változat; továbbá létezik egy 93 és egy 99 perces változata is.Szerző: Kóborló

Értékelés: 6.5/10
(2018. 03. 01.)
Aki nem a tökéletesen megkonstruált CGI megszállottja, de szereti a már sok ízben feldolgozott elmegyógyintézetes irányt, annak kár lenne, ha ez a film kimaradna a repertoárjából.
Értékelés: 6,5/10 Több