Ház a tónál

Ház a tónál

The Lake House

A szerelem nem ismer határokat, nem csak térben, de időben sem. Kate (Sandra Bullock) és Alex (Keanu Reeves) a tóparti ház postaládáján keresztül két évnyi távolságból folytat egymással levelezést. A szokatlan kapcsolat mindkettőjük életét örökre… Több

Forgatókönyvíró: David Auburn, Eun-Jeong Kim, Ji-na Yeo
Premier (HU): 2006.08.10.

Il Mare  (2000)

2024.02.24 Schumy1

Engem annyira nem győzött meg. Zavaros, lapos.

2022.10.26 JRD

Ez a film zavaros. Kritikusok és nézők mutattak rá a buktatókra, paradoxonokra és zavarokra, de ezek ellenére is azt mondom, hogy érdemes ezt a filmet megnézni. Azért, mert kedvesen romantikus és szívszaggatóan szomorú. És Revees és Bullock remekül hatnak együtt egy vásznon. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2021.07.13 Laca//Ho/rr/oR//

Melyik legyen, az idő ugrálása vagy az önmagában szép történet?

Nem tudtam, mire számítsak, amikor a barátnőm azt mondta, nézzük meg ezt a filmet. Ugyan hallottam róla ezt-azt, de mégsem tudtam elképzelni, mi fog majd fogadni. Maga az elképzelés jó volt, miszerint két boldogtalan ember kulcsa egy postaláda, és aszerint próbálják megtalálni a boldogságot, ami egy ártalmatlan levelezésből indult. Itt igazából az idővel nem voltam tisztában, mivel játszódott a múltban, amikor Keanu Reeves volt a kamerák előtt, de Sandra Bullock esete is érdekes, aki a jövőben volt. Sokszor éreztem úgy, hogy maga a rendező is belebonyolódott ebbe a kérdésbe. Ott volt példának okáért a kutya, aki egyszerre volt a múltban és a jövőben is. Voltak olyan jelenetek, amiket nem igazán értek, és olvastam is, hogy minden percére figyelni kell, mert jelentős csavarokkal bír ez a romantikus történet, de az idővel való "játékot" néhol elrontották. Ha nem tekintünk erre a hibára, maga a cselekmény és a történet gyönyörű. Sandra Bullock és Keanu Reeves játéka egészen magával ragadó, és nem is csalódtam a két színészóriásban sem. Nagyon jól magukra öltötték a kitalált karaktereket, akik mindvégig szenvedtek a múlt problémái végett. A csavar pedig, amit a végén kaptunk, és ezzel felülírta az egész forgatókönyvet, egyszerűen megindító volt, és zseniális. Összességében egy szép, megható romantikus film, pusztán az idővel való "játék" volt néhol akadozó.

2017.04.18 indingo

Gyönyörű romantikus film, a legnagyobb kedvencem. Már a szereposztását is imádtam, a története pedig igazán szépen kidolgozott. magával ragad a történet elbeszélése.

2018.12.16 Yosihiro

Igen ez egy jó film. Vannak benne meseszerü történések és vannak benne romantikus részek is. A két föhös nagyot alakít Sandra B. és Kenau R. azt hiszem ez így egy jó párosítás. Nem megszokott környezetben (akció) láthatjuk föhöseinket és ez ebben a... Teljes kritika

Jane Austen egyik regénye, a Meggyőző érvek összekapcsolható a filmmel.Szerző: JRD

A film eredetije az Il Mare című koreai film, mely 2000-ben készült Jun Ji-hyun és Lee Jung-jae főszereplésével.Szerző: Dorkateo

A filmben két alkalommal is látható egy-egy jelenet Alfred Hitchcock "Forgószél" című filmjéből, sőt az egyikben, mintegy szignóként maga a rendező is szerepel a képen.Szerző: Berto49

Az üvegház miatt nem tudták a belső jeleneteket stúdióban felvenni, ezért is kellett megépíteni a házat.Szerző: Dorkateo