Body of Lies
Mark Strong
Vince Colosimo
Mark Strong
Leonardo DiCaprio

Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) mindenre elszánt CIA-ügynök. Legújabb feladata Jordániába szólítja, ahol közeli kapcsolatba kerül a titkosszolgálat vezetőjével. Eközben Ed Hoffman (Russell Crowe) a háttérből irányítja Ferrist, és azt az utasítást adja neki, hogy kapja el a férfit. Az akció során… Több

Forgatókönyvíró: William Monahan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.11.27.

2023.08.16 Lóri Ádámcsik

Elhúzták az időt

Fél órával rövidebb játékidőt el tudtam volna képzelni. Izgalmasan indul, de a közepére-végére picit untam magam. Russell Crowe sztem nem illett a szerepre, Leo nem volt rossz. Jó volt a képi világ és a helyszínek, hitelesek voltak az akciójelenetek, de hiányzott belőle vmi... az esszencia, hogy igazán maradandó legyen a film.

Nem ez a kedvencem, és már nem is lesz az. Tipikus amerikai szemszögből mutatja be a közel-keleti helyzetet. Kissé sablonos, hiába van benne egy-két csavar és persze szerelem. Egyszer nézős film.

2017.07.25 Deku

Fogalmam sem volt, hogy Leonardo DiCaprio-nak ilyen szintű szuper filmje is akad. Erre a filmre csak jót tudok mondani mivel ízig vérig őrjítő lett. Nekem nagyon bejött minden egyes mozzanata amivel percek alatt elkápráztatott.

2019.07.02 Berto49

Ügynökök a Közel-Keleten

Már a sokadik film az iraki háborúról, ami az amerikai filmgyártás számára kifogyhatatlan témának tűnik. Ridley Scott ezúttal egy közepes darabbal rukkolt elő, minden mesterségbeli tudása benne van, remek akciójelenetekkel megtűzdelve, de a téma sajnos számomra kissé unalmas volt, tudom, az én hibám. A két nagy sztár (Crowe, DiCaprio) hozta a tőlük megszokott kötelezőt, de az az igazság, hogy Hani szerepében Mark Strong pestiesen szólva „lemosta” őket a filmvászonról. A szerelmi szálat nyugodtan ki lehetett volna hagyni, de ezek szerint a „l’amour” egyetlen filmből sem maradhat ki. Egyszeri megnézésre elmegy.

2023.07.25 Harper

Izgalmas film a Közel-Keleten

Ridley Scott korunk egyik legjobb rendezője, felsorolni sem lehet, annyi remek filmet készített, mint például A Sólyom végveszélyben, A nyolcadik utas a halál, a Szárnyas fejvadász, a Mentőexpedíció és mondjuk a Gladiátor. Ezekhez méltó film a 2008-as Hazugságok hálója is, mely a közel-keleti zavaros politikai helyzetet tárja elénk egy ott tevékenykedő ügynök, Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) nyomozásain keresztül. Fontos szerepet kap a filmben Russell Crowe és Mark Strong is, én mégis inkább Golshifteh Farahanit emelném ki, aki a Tyler Rake-filmekből lehet ismerős. Sok a nagy fordulat, az üldözéses jelenet, az akció, miközben autentikus utcaképeket kapunk például Ammánról (Jordánia). A film legvége egy igazi csattanó, és a zárás az amerikaiak (főleg a CIA) térségbeli módszereit veszi kritika alá. Leonardo DiCaprio szerintem óriási alakítást nyújt, a rendezés pedig zseniális. Nálam a Body of Lies egy 90%-os film, a műfaj legjobbjainak egyike. Azoknak ajánlom leginkább, akik szeretik az akciódús, kémes, thriller jellegű politikai sztorikat (és DiCapriot).

Ridley Scott szeretett volna több részt is Dubajban leforgatni, de az emirátus vezetői megtagadták tőle ennek engedélyezését a film témája és aktuálpolitikai jellege miatt. Végül jórészt Marokkóban forgattak.Szerző: Petrus Rosidus Maximus

A film zenéjét Marc Streitenfeld szerezte, akinek ez volt a harmadik közös munkája Ridley Scott rendezővel.Szerző: LionelMessi10

A filmet David Ignatius azonos című regényéből adaptálták. Az író Közel-Keleti tudósításaiból merített ihletet a könyv megírásához és állítja, hogy a történet több részlete a valóságban is megtörtént.Szerző: TribeBubu

A Manchesterben játszódó részeket is az Egyesült Államokban vették fel, ezért a díszleteseknek nagyon körültekintőnek kellett lenniük. El kellett takarniuk többek között a tűzcsapokat is. Ezekre egész egyszerűen olyan kukákat raktak, amelyeknek nem volt alja - ám a statiszták és a stábtagok rendszeresen elfeledkeztek erről, és a forgatási szünetekben kellett utánuk feltakarítani. Szerző: SódóGA

A kijelölt túlélő
2016