In the Heart of the Sea

Ben Whishaw
Elsa Pataky
Will Ward
Tom Holland

1820-ban egy bálnavadász hajó legénységének egy óriási ámbráscettel kell szembenéznie. A hajó zátonyra fut, a legénység tagjainak pedig több ezer mérföldre otthonuktól meg kell küzdeniük a természet iszonyatos… Több

Rendező: Ron Howard
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország, Ausztrália
Premier (HU): 2015.12.10.

2022.12.17 Erik Csok

Egy bálnás történet, látványos köntösben

Azt hiszem, ez az egyik kedvenc filmem lett. Nemrég felkeltette az érdeklődésemet, és meg akartam nézni. Most sikerült, és kb. 10 perce lett vége, szóval nagyon friss az élmény. Korában nem ismertem a Moby Dick történetet, bármilyen hihetetlen is, ezért ma néztem kicsit utána. Ettől a filmtől annyira sokat nem vártam, csak azt akartam, hogy jó legyen, ahhoz képest bőven sokkal többet nyújtott, mint amit én gondoltam. Az összes színész, tényleg mindenki, remek ebben a filmben. Chris Hemswortöt bírom, és ebben a filmben remek alakítást nyújtott. De ez a nagyon fiatal Tom Hollandra is igaz, azt hittem, nem lesz jó a filmben, de szintén jó volt. A kisebb szerepekben még itt van Cillian Murphy, akit szintén bírok, és szintén remek volt, de mint mondtam, ez mindenkire igaz. És ez a látvány, gyönyörű volt a film, a látvány az tényleg pazar volt. És ennek a filmnek is van mondanivalója, nem is akármilyen. Szóval ez egyben nekem nagyon bejött, sokkal többet nyújtott, mint gondoltam, így a kedvenc filmjeim közé is bekerült, és biztos vagyok benne, hogy nem utoljára láttam, mert még megfogom nézni.

2018.01.17 Artemisia

Egyszerre minőségi Moby Dick adaptáció, érzékletes, megkapó dráma és dinamikus, hangulatos hajósfilm. Jól keretbe foglalták a történetet, tetszett, hogy a film elején nincs felesleges időhúzás, az alaphelyzet bemutatása után rögtön indul a tényleges ... Több

2016.08.06 mamiéstöti2

Nagyon tetszett ez a film, csak kínomba ültem be rá, de iszonyat jó volt. Megnézném újra, a mesélő teljesen magával ragadja a nézőt. Csodaszép látvány, nagyon jó hanghatások, igazi modern kori mozi.

2021.09.12 Klauka89

Örülök, amikor nem adok azok véleményére, akik kommentjeikkel lehúzzák a filmet. Mivel érdekelt az alapsztori, nem volt kétséges, hogy megnézem-e. És ez egy nagyon jó döntés volt. Nekem 10/10. Imádtam. Jó szereposztás, jó történet, szerintem jól van ... Több

2017.04.14 indingo

Moby Dick film új köntösben, szépfiúkkal. Sok újdonságot történetben nem hozott a film, már láttuk párszor. A látvány viszont tetszett, a tengeri jelenetek elképesztőek voltak.

A film összbevétele 93 920 758 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 13 637 965 forintot termelt.

A film Nathaniel Philbrick azonos című regénye alapján készült. Szerző: indingo

Anyagilag veszteséges volt a film, 100 millió dolláros gyártási költségvetéséből 89,7 millió dollárt hozott vissza.Szerző: LionelMessi10

A film operatőre Anthony Ded Mantle volt, aki korábban a Gettómilliomosban nyújtott munkájáért Oscar-díjat kapott.Szerző: Artemisia

A bálna teljes egészében számítógépes animálással készült.Szerző: Artemisia

(2015. 12. 10.)
Agonizálás a borzalmak óceánján
Ron Howard mozija ideig-óráig látványos és izgalmas, ámbár csalódáskeltő, ugyanis az ígéretes kezdést követően olyan irányt vesz, amilyet inkább nem kellett volna. Több

(2015. 12. 27.)
A gőg természetrajza
A tenger szívében annyi erkölcsi problémát sűrít alig két órába, hogy még akkor is hatna – talán nem csak azokra, akik szeretnek erkölcsi problémákkal bíbelődni –, ha ez a film lenne a lehető legrosszabban összerakott film. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 09.)
Halolaj
Azt hozza, amit elvárunk tőle, ügyesen lavírozik a két idősík között, jól adagolja az akciót, miközben kapunk egy kis lelkizést és filózgatást is, a CGI valósághű, a 3D működik. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 12. 11.)
Sikerült a Moby Dicket teljesen kilúgozni
Hollywoodi túlélőfilm, amihez mellesleg egy klasszikus szolgált alapul. Több

(2015. 12. 06.)
A Moby Dick olvasóinak érdemes megnézni, rajongóinak kihagyhatatlan mozi. Több