Hellraiser 2.

Hellraiser 2.

Hellbound: Hellraiser II

A Hellraiser második részében Kirsty egy pszichiátriai intézetben van amiatt, mert szörnyű traumán esett át, amikor szellemekkel találkozott egy doboz kapcsán. Dr. Channard, a pszichiáter régóta próbálja megfejteni a doboz sötét titkát, míg végül sikerül feltámasztania egy zavarodott beteg vérével… Több

Rendező: Tony Randel
Forgatókönyvíró: Clive Barker, Peter Atkins
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1988.09.09.
Több

2023.08.03 Jocpappa

Megnyúzott csávók

Nem ma kezdtem a szakmát, mégis bevallom, a hideg futkosott a hátamon egész végig. Elképesztően brutális és undort keltő, zsigerien visszataszító az egész. El sem hiszem, hogy 88-ban összehoztak ilyen filmet. Az effektek gagyik, a sztori unalomba fullad egy ponton, és túltolják a szürreális történéseket. Viszont a maszkok, a bőr nélküli emberek, a hangulat maradandó. Komolyan mondom, régen volt rám ilyen nyomorító hatással bármilyen film. Nagyon meghaladja a korát.

2022.11.24 Kóborló

Színvonalas folytatás

Az 1987-ben bemutatott első Hellraiser film igencsak sikeresnek mondhatta magát, hisz a közel egymillió dolláros költségvetésének csak a mozipénztáraknál a hússzorosát termelte vissza, és akkor itt még nem is említettük a videókazettás forgalmazásábó... Teljes kritika

Borzongató horror, Barker gondolatai alapján...végig leköti az embert, és izgalomban, félelemben tartja!Kemény, néhol brutális,de egy igazi horror! Ajánlott kategória ez a rész!

2018.06.13 respect the movies

Szerintem nem volt rossz film! A legtöbb kritikus és filmes hozzáértő szerint is a Hellraiser 2 része volt az a folytatás még, ami talán a legjobban kapcsolódik a Clive Barker elméjében megalkotott világhoz és ezzel a véleménnyel én is így vagyok! Az... Több

2017.10.25 Deku

Nagyon ügyetlenül volt megkreálva a film nekem egyáltalán nem jött ez így be. Tele volt klisével és esetlen ötletekkel, ami miatt nekem totális bukás volt a film.

Idehaza először a Drive In 2000 forgalmazásában került bemutatásra videokazettán.Szerző: Kóborló

A filmben több karaktert is újraszinkronizáltak amerikai akcentussal.Szerző: Kóborló

A filmet először 1988. szeptember 9-én, a torontói filmfesztiválon mutatták be.Szerző: Kóborló

A filmnek négy különböző vágása is létezik. Ezek közül a legrövidebb játékidejű egy 78 perces, a leghosszabb pedig egy 99 perces változat.Szerző: Kóborló