Jön Harold!

Jön Harold!

Her er Harold

Negyven évnyi sikeres bútorkereskedőként eltöltött év után Harold cége tönkremegy, miután az IKEA új áruházat nyit az üzlet szomszédságában. A férfi elkeseredésében úgy dönt, Svédországba utazik azzal a tervvel, hogy túszul ejtse az IKEA alapítóját, Ingvar Kamradot.

(hp)

Rendező: Gunnar Vikene
Forgatókönyvíró: Gunnar Vikene
Ország: Norvégia
Premier (HU): 2015.06.25.

2015.12.09 ordas

Én a magam részéről mindig is nagy rajongója voltam az északi (norvég, svéd) vígjátékoknak. Ez a sötét humor nagyon közel áll hozzám, és a Jön Harold-ban sem kellett csalódnom. Aki látott már norvég vígjátékok, és tetszett neki, ne hagyja ki ezt sem,... Több

A film összbevétele 298 244 dollár volt (imdb.com).

(2015. 07. 01.)
Egy kis ember vs. a nagy IKEA
A norvég vígjátéknak szánt, inkább komolyabb dráma éppen e kettőssége miatt nem működik igazán. A történet többet ígér, de a túl fajsúlyos emberi problémák és az alapötlet csak felszínes kiaknázása semmilyenné teszi a filmet. Ha megnézed, jó, ha nem, hát az is jó. Több

(2015. 08. 04.)
Aki elrabolta az IKEA-vezért
Ha átbillent volna egy Ingvar Kamprad életrajzi szatírává (lett volna benne annyi, úgy hisszük), na azt díjaztuk volna igazán. Több

(2015. 06. 28.)
Tele van jó pillanatokkal a Jön Harold!, de mégis az volt az érzésem, hogy minden csak lóg a levegőben, nem sikerült a sok ötletet egy egységes egésszé összekovácsolni, ami összességében egy elég unalmas másfél órát eredményezett. Több