Seven Pounds

Gabriele Muccino történetében egy ember úgy akarja feloldozni magát a lelkiismeretfurdalás alól, hogy hét idegen életét tereli jobb irányba. A terv egészen addig működik, amíg bele nem szeret az egyikőjükbe. A film arra tesz kísérletet, hogy bemutassa, milyen kusza viszonyrendszer köti össze… Több

Premier (HU): 2009.02.26.

2022.12.25 Gauss

Szép film, nekem tetszett. Szentestére választottam ki, jól tettem. :) Will Smith szenzációs, mint mindig. Szép a története, tanulságos, rádöbbentett, hogy mennyire szerencsés helyzetben is vagyunk, és sokszor nem értékeljük.

2018.12.30 Yosihiro

Hét élet

Ha valami zseniális akkor ez a film mindenképpen az. Egy Oscart mindenképp megér. Azt hiszem aki látta a filmet az olyan hatás alá került ami átértékelheti életünket vagy elgondolkodtató és figyelemfelhívó szava megérint. Egyszerűen döbbenetes ahogy a film vezeti az embert és a vége felé értelmet nyer a hét élet. Csodálatos érzelmek törnek felszínre a filmben. Egy átlagos történetnek indul amiből nem látjuk mi lesz a vége. Aztán jön a "csattanó" ami ugyan drámai de igazán megragadó. A szerelem ezt az oldalát kevesen vitték filmvászonra de ez bomba jól sikerült. Will Smith élete szerepét játszott el úgy gondolom. Rosario D. is felnőtt a feladathoz. A többi szereplő meg a saját szerepükkel is hozzátettek ehhez a remek produkcióhoz. Összességében a kép, látvány nagyon jó. A hang és az effektusok és a zenei aláfestés önmagért beszél. Csak jót lehet írni és mondani erről a filmről minden ízében ott van a tökéletesség éa az az érzés ami sok sok filmből hiányzik - a szeretet. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Óriási élmény ezt nem szabad kihagyni senkinek sem. Üdv Yoi

Kifejezetten szerethető dráma, ami azonnal megfog és magával ragad. Nagyon szép és ötletes a története, és ami külön pozitívum, az maga Will Smith és amit a vásznon előad. Jó mozi.

2017.07.18 Deku

Ez a film amellett, hogy érzelmekkel van tele nagyon könnyen lekötik a nézőt. A szomorúságával is simán eléri, hogy szeressük. Will Smith eszméletlen jó volt.

2015.10.26 rbernadett

Mindig is sokra becsültem azokat a filmeket, amik nem azért szögeztek a képernyő elé, mert én akartam, hanem, mert ők akarták. Ez egy ilyen film... Fogalmam sem volt, hogy mi a történet, amikor arra a csatornára kapcsoltam, ahol ez a film ment. Mivel... Több

Ben elvileg hét embernek segít, de ez valójában nyolc, ha az idős hölgyet, Inezt is számítjuk.Szerző: SódóGA

A film címe egy utalás William Shakespeare drámájára, a Velencei kalmárra, amiben Antonio, a kereskedő belemegy abba az alkuba Shylockkal, hogy ha késik neki az uzsora visszafizetésével, a saját húsával fizet meg érte. A filmben – igaz, nagyon távoli párhuzamban – de szintén ez lesz a fizetség a „tartozásokért” cserébe. Szerző: SódóGA

Will Smith bevallása szerint a forgatáson döbbent rá, hogy neki is szembesülnie kell az élet nagy kérdéseivel: hogyan lehet túlélni az életet, amikor úgy érzed, már tönkrement minden, hogy lehet feldolgozni egy traumát? Szerző: SódóGA

A rendezőt, Gabriele Muccinot azért vonzotta annyira a történet, mert egy misztikus utazást mutat be, miközben megmutatja a szerelem valódi természetét. Úgy érezte, hogy ez egy olyan ember története, akit összetört a szerelme utáni gyász, és egy lehetőséget kap az újrakezdésre, épp egy új szerelmen keresztül. A történet gondolatébresztő és érzelemben gazdag. A főszerepre Will Smitht találta a legideálisabb jelöltnek. Szerző: SódóGA