High School Musical
Mithrel

Olesya Rulin
Ashley Tisdale

A Szerelmes hangjegyek című romantikus tinifilmben Troy egy karaoke bulin megismerkedik Gabriella-val, akivel remek duót alkotnak a színpadon, majd később találkoznak az iskolában is. Tudomást szereznek egy musical bemutatóról, melyre Gabi jelentkezik is, de Troy inkább a… Több

Premier (HU): 2007 | Disney+ (2022.06.14.)

2020.04.28 Yosihiro

High School Musical 1.

Ma volt alkalmam ezt a Szerelmes hangjegyek című filmet musicalt megtekinteni. Igazából nem ismertem de azt hiszem ez a produkció az új generációnak szól ami nem egy olyan alkotás ami maradandót alkotott volna. A zene és a tánc azt valljuk meg jó és néhol remek táncbeli produkciókat láthatunk. A történet már ettől gyengébb egy titni szemével lehet ez "fantasztikus" de némi sablonosság van a filmben. Igazából a történet hétköznapi iskolás film semmi extrákkal. Igazi váratlant nem kapunk csak amire számíthatunk. Összességében a forgatókönyv gyenge a rendezés már egy közepest megérdemel. A szereplők viszont húzzák a filmet a dalokkal és a táncokkal. A zenék jól sikerültek csak a végére mintha ha már erőltetettnek éreztem volna. Így a kialakult összkép egy erős három csillag és csak a gyenge történet miatt nem adtam meg a négy csillagot. Talán a második részben már tartalmilag többet kapok a filmtől ezt kíváncsian várom. Igazából családi film de inkább a tiniknek szól. Akár többször is meg lehet nézni ki a tánc ki pedig a zenék miatt. Igazi szerelmes jelenetekben nem bővelkedik de gy bimbózó kapcsolat kialakulását láthatjuk sok zenével és tánccal. Üdv Yosi

2020.02.10 Szilonka

A dalok jók, fülbemászóak, de a történet elég egyszerű. Nekem egyszer nézhető darab.

2019.05.26 Ms. Akárki

Elég egyszerűcske film, de valamiért mind a mai napig mosolygok ha meghallom a zeneszámait. Édes kis romantikus disney film, amit tiniknek tökéletes. Vanessa Hudgens hangja pedig már akkor is gyönyörű volt.

2019.12.19 TomÁcs

Nem szeretem a kornyikálós filmeket, de ezt szerettem. Jók a dalok, a karakterek és maga a történet is.

2016.07.24 Leilani

Nagyon szeretem ezt a filmet, viszont nem tetszik benne az, hogy Sharpay-től elvesznek mindent, Gabriella karaktere túl nyálas, ettől függetlenül könnyed, nézhető film, fülbemászó zenékkel.

Vanessa Hudgens és Zac Efron ennek a filmnek a forgatásán jöttek össze.Szerző: dandelion1983

A Sharpay-t megformáló Ashley Tisdale párhuzamosan forgatta a High School musical-t és a Zack és Cody élete című sorozatot, amelynek egyes részeiben feltűnik Zac Efron és Vanessa Hudgens is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bár a történet Albuquerque-ban, Új-Mexikóban játszódik, a filmet az utah-i Murry-ben forgatták, Salt Lake City-ben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti 1999-es forgatókönyv a Grease 3 lett volna, Justin Timberlake-kel és Britney Spears-szel, akik Danny és Sandy gyerekeit alakították volna. Sharpay karakterét Betty Rizzo lánya alakította volna. Felkérték Christina Aguilerát, ő azonban visszautasította a szerepet.Szerző: Leilani

Sterling Knight-ot is meghallgatták Troy szerepére, azonban nem kapta meg, később a Megint 17-ben Zac Efron fiát alakította.Szerző: Leilani