Hóbortos hétvége

Hóbortos hétvége

Weekend at Bernie's
somi

Amikor Larry és Richard sikkasztás nyomaira bukkan a vállalatnál, Bernie, mókás kedvű, sáros kezű főnökük hátsó szándékkal meghívja őket hétvégére a tengerparti luxusvillájába. Csakhogy amint beköltözik a két hiszékeny férfi, Bernie, a maffia közreműködése által, az örök vadászmezőkre távozik. Ami egy ragyogó hétvégének indul, végül gyilkosságba torkollik, ám Richard és Larry nem hajlandó lemondani a csajozós buliról. Mindent elkövetnek, hogy a halott Bernie legalább olyan energiával vesse bele magát a buliba, mintha élne!

Rendező: Ted Kotcheff
Író: Robert Klane
Premier (HU): 1990.10.25.

2023.08.26 Ergit

Amikor egy hihetetlen és teljesen váratlan esemény kacagtató és képtelen helyzeteket teremt!!! Ez a film megérdemli a klasszikus jelzőt! Mert megunhatatlanul szórakoztató!

2015.05.12 ZeroHero

A mai napig a 80as evek egyik legjobb vigjatekanak tartom, barmikor ujra tudom nezni. Az esetlen szerencsetlenkedes mintapeldanya ez a film, vegtelenul hiteles foszereplokkel.

Bernie halott,és élvezi!A két idióta alkakmazottja legalábbis ezt szeretné elhitetni mindenkivel,és ez többé-kevésbé sikerül is! Garantáltan megmozgatja a rekeszizmokat.A nyolcvanas évek nagy-nagy klasszikusa!

2017.10.23 Deku

Ez is egyike a közepes filmeknek és ez most kissé inkább a jó felé tendál mint sem a másik irányba. Láttam már sokkal jobbat is azonban itt hozzá is tehetem, hogy rosszabbat is.

2019.08.08 Norbert93

Ha van klasszikus, felejhetetlen, megismételhetetlen (na meg beteg) vakációs film (ami nem Chevy Chase), akkor az a Hóbortos hétvége lesz. Ez a film olyan szinten vicces, hogy gyakorlatilag nem tudja az ember abba hagyni a nevetést, s ez a szórakozta... Több

A rendező, Ted Kotcheff játszotta Richie apját. "Egy alsónadrágos férfi mászkál a te konyhádban..."Szerző: Raynor

A film rendezője Ted Kotcheff, aki a Rambo-t is rendezte. Mai napig rendezői pályája két csúcsának tartja ezt a két filmet.Szerző: ZeroHero