Snow White and the Seven Dwarfs
JRD

Hófehérke mostohaanyja a szépség és a fiatalság megszállotja. A boszorka éktelen haragra gerjed, amikor a varázstükre szerint már nem ő a legszebb a vidéken, hanem Hófehérke. A mostoha megkéri a vadászt, hogy hozza el neki Hófehérke szívét. A vadász nem tudja megölni az ártatlan lányt,… Több

Premier (HU): 1938.12.22. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.19 FREEWAY

Egy igazi Disney-klasszikus

A „Hófehérke és a hét törpe” egyszerűen remek. A Disney klasszikus, varázslatos világot teremt, tele színes karakterekkel és felejthetetlen dallamokkal. A történet érzelmes és tanulságos, és a karakterek szerethetőek és szórakoztatóak. Bár már több évtizede készült, a film varázsa mindig friss marad, és mindig képes újra és újra elvarázsolni a nézőt. Ez az igazi gyermekkori klasszikus, amely mindig örömet és mosolyt csempész az életünkbe.

2018.12.06 mamiéstöti2

Igazi Disney klasszikus, nagyon szerettem gyerekkoromban és nagyon szép a grafikája, a dalok is jól csengnek benne.

2016.05.28 Bogi87

Kedvenc gyermekkori Disney rajzfilmem. Legalább 100X láttam már.

2022.03.13 JRD

Minden ezen múlt...

Talán kevesen tudják, de anno Walt Disney mindenét feltette az első egész estés rajzfilmre. Nem volt egyetlen ember sem (még felesége sem), aki hitt volna a produkció sikerében. A tét tehát nemcsak a hírneve volt, hanem a vagyona is. A rajzfilm elkészítéséhez még jelzálogot is vett fel. Hogy korát meghazudtoló látnok volt, az nem vitás. Hogy a Hófehérke és a hét törpe (az eredeti történetben 10 törpe szerepelt) mind a mai napig a legnézettebb Disney-animáció. Minden bizonnyal. Az 53-as számú Grimm-meséből talán a világon ez a legismertebb. A Hófehérke és a hét törpe alapmű. Ha úgy tetszik, kultfilm. Remekül kidolgozott, csodás zenével, kedves és szerethető törpékkel és állatokkal. Talán ez volt az a rajzfilm, ami megalapozta a Disney-filmek színvonalát és hangulatát (egészen a nagy váltásig, mely minőségi romlást hozott a Disney-produkciókban). A két évig tartó megfeszített munka meghozta gyümölcsét. Manapság több ilyen rajzfilm kellene. Mert valljuk be, hogy egy csihi-puhit bárki össze tud tenni, de egy lelket megszólító mozit már csak kevesen. Szóval! Nézd meg, hogy miért is a legek lege! Filmre fel, és jó szórakozást!

2017.11.12 Laca//Ho/rr/oR//

Nagyon aranyos és csodálatosan szépen megrajzolt mese. Gyerekként iszonyatosan sokszor láttam. A Disney első meséi között van és a legjobbak között is.

Egy másik lehetséges valóság: Vannak/voltak feltételezések, hogy a törénet főhősét egy szintén élt Margaretha von Waldeck-ról mintázták, aki sokkal korábban élt, mint Sophia. A XV. századi legenda szintén jó alap lehetett a feltételezések szerint a történet megírásához. A lány mosthoaanyja, Katharina von Hatzfeldt(aki szintén nagyon hiú asszony volt) a fiatal, szépségében lassan kiteljesedő leányt elküldte a brüsszeli udvarba, ahol 21 éves korában Margarethat megmérgezték, aki ekkorra már a spanyol koronaherceg (II. Fülöp) szeretője volt. (Felesége nem lehetett, mert vallási különbségeik miatt nem nézték jó szemmel a lehetséges házasságot, hiszen a nő protestáns volt.)Szerző: JRD

Az eredeti Grimm mese Hófehérke és a hét törpe címmel 1812-ben jelent meg a Gyermek- és családi mesék kötetükben.Szerző: JRD

A valóságban a Lohr mellett voltak olyan veszélyes vidékek, ahol rablók garázdálkodtak. De a bányákban is dolgoztattak olyan embereket, akik az átlagnál alacsonyabb termetűek voltak. A Lohr vidéke egyébként híres az almáiról. Bármerre megy, néz az ember, mindenfelé almaligetekbe botlik.Szerző: JRD

A valóság: 1725-ben egy tükörgyár tulajdonosnak született egy lánya. A Sophia nevet adta neki az apja. Szeretett neje halála után újranősült és bizony sikerült egy hiú, gonosz asszony hoznia a házba, aki mostohán bánt ura édesgyermekével. Maria Sophia von Erthal bárónő szép nővé cseperedett, de élete nem volt mesébe illő. Korán megvakult és életét 71 évesen a világtól elzárt apácaként fejezte be. Szerző: JRD