Holdkelte (James Bond: Holdkelte)

Holdkelte (James Bond: Holdkelte)

Moonraker

A szupergonosz Drax azt tervezi, hogy kiirtja a Földön az emberiséget, és egy kitenyésztett, magasabb rendű fajjal népesíti be a bolygót a világűrből. De kellő számú, látványos üldözés után a 007 ügynök egy űrállomáson végez a… Több

Rendező: Lewis Gilbert
Író: Ian Fleming
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier: 1979.06.26. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2022.11.22 HE7EDIK

Érdekes egy Bond-mozi ez, mert az első fele parádés, míg a második finoman szólva is röhejes. Az ejtőernyős jelenetet azóta számos film felhasználta, Drax kellően kimért és rideg gonosz, a kutyusok pedig drámaian elkapják áldozatukat, a gondolás ámok... Több

2016.05.18 Yosihiro

Én amikor ezt a filmet láttam még alábeszélősen nagyon jó volt. Igy felnőtt fejjel megnézve már nem annyira jó de Roger M szerintem jót alakít ebben a Bond rsézben. Vannak izgalmas jelenetek de vilgűrben úgy érzem rosszul rakták össze a dolgokat és ez meglátszik a filmen is. Közepes akciófilm lett Üdv Yosi

2021.02.08 elekm90

Egészen az utolsó félóráig nagyjából hozza a Roger Moore színvonalat, a nyitójelenet erős, Drax egész jó gonosz, Dr. Goodhead pedig egy értelmes Bond-lány. Sajnos az utolsó harmadára komolytalanná válik a sci-fi vonallal, amit Jaws karakterével műveltek, az pedig egészen röhejes.

2016.09.09 Scramananga

Rossznak nem mondanám, mert bőven vannak itt pozitív elemek, de ennél mélyebbre már nehéz süllyedni. A film vége egy vicc. Egy nagyon rossz vicc. Drax jó, csak nem ismerjük a háttérsztoriját, Bond jó, mert Roger Moore játssza. A Bond lánynak a nevére... Több

2016.04.28 irongozu

Ami nem tetszett ebben a Bond filmben, az a sci-fis beütés. A világűrös rész nyugodtan kimaradhatott volna belőle. Ettől függetlenül fogyasztható mozi, melyet szerencsére csak jobb Bondok követtek.

A velencei forgatás idején történt I. János Pál pápa halála, akinek a tiszteletére egész nap szóltak a város harangjai, amelynek köszönhetően egy teljes napra le kellett állítani a forgatást.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film forgatási helyszínéül összesen három kontinens, négy stúdió és hét ország szolgált.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Vincent Canby kritikus szerint a Goldfinger mellett a legjobb James Bond film.Szerző: Bogi87

A The New York Times filmkritikusa, Vincent Canby azt nyilatkozta, hogy ez minden idők egyik legélénkebb James Bond-filmje.Szerző: Bogi87