Hölgyválasz

Hölgyválasz

Shall We Dance

Jennifer Lopez
Richard Gere

John Clark (Richard Gere) chicagói ügyvéd élete csaknem tökéletes. És mégis mintha elrohanna mellette az élet, a családját is alig látja. Egyik nap John hazafelé tartva a vonatablakon át a gyönyörű Paulinára (Jennifer Lopez) lesz figyelmes, aki a lerobbant Miss Mitzi's stúdióból bámul rá. A pillantás szinte kísérti a férfit, mígnem egyszer bemegy a stúdióba, ahol beiratkozik a tánctanfolyam kezdő csoportjába. John számára újra kezdődik az élet.

Rendező: Peter Chelsom
Forgatókönyvíró: Masayuki Suo, Audrey Wells
Premier (HU): 2005.02.10. | Netflix (2021.06.22.)

2023.08.28 Ergit

A tánc nemcsak testmozgás, hanem tartásjavító és önbizalom-növelő. Nagyon kedves film amatőr, mindent beleadó táncosokról! (Egy dolog nem tetszik a filmben. A vége felé, hogy legyen benne egy kis konfliktus – bár minek, azt nem tudni, ebbe a filmbe felesleges –, a feleség műbalhézik egyet.)

2018.05.07 Filmelemző

A romantika kedvelőinek alapfilmje és Richard Gere illetve Jennifer Lopez jutalomjátéka. Szellemes, kedves kis sztori, minimális bonyodalmakkal. De Jennifer Lopez miatt érdemes megnézni, mert fantasztikusan táncol benne. Még a halottat is feltámasztja. Értékelés: 6.5/10 pont.

2017.12.26 indingo

Meglepően jó humorú romantikus filmecske. A három pali tánctanulása vagy amikor együtt táncoltak az fergeteges volt. Külön örültem, hogy Gere maradt a feleségénél.

2021.08.16 kevelin

Vicces, humoros. A romantikus vígjátékok kedvelőinek alapfilmje. Richard Gere és JLo játéka pedig ajándék.

2015.03.18 kaibence

Tényleg nem volt rossz, könnyed esti kikapcsolódásnak megfelelő, akik pedig szeretik a táncos filmeket azoknak mindenképpen meg kell nézni.

A forgatási helyszínt Torontoból Winnipegbe helyezték át a SARS vírus okozta pánik miatt.Szerző: Puncs

A film egyik jelenetében a Zenevonat című zenés-táncos film megy a háttérben.Szerző: Puncs

A körülbelül 4000 dollár értékű ékszert, amit Susan Sarandon viselt a filmben, ellopták és egy gyilkosság helyszínén találták meg 2003. július 4-én Winnipegben. A sajtó értesülései szerint az ékszert egy járműből lopták ki a forgatás helyszínén és egy szállodai szobában találták meg. Szerző: rbernadett

Bandish Bandits
2020